in , , ,

BNB Chain’e 100 Milyon Dolarlık Hack Saldırısı!

Binance zincirindeki işlemlerde düzensiz bir artış görüldü. Potansiyel bir istismar olabileceği düşünülerek zincir faaliyetleri durduruldu. 

BSC ağındaki ilk duraklama için Twitter’dan duyuru yapıldı. Sonrasında durma noktasına gelen sisteme yönelik yeni açıklama geldi. Bu açıklamada, çalışanların her şeyi kontrol altına aldığı belirtildi. 

Tarihin En Büyük Saldırısı

Güvenlik firması olan SlowMist konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu açıklamalarda; saldırının 570 milyon doların üzerinde dijital varlığa tehdit oluşturduğunu vurguladı. Başka bir geliştirici yapılan saldırıyı, daha güvenli zincirlere ulaşabilmek için likidite havuzlarına para harcadıkları şeklinde yorumladı.

 

Binance Smart Chain’in hacklendiğe yönelik haberlerin üzerine olay, ilk veya ikinci en büyük saldırı olarak tarihe geçti. BNB Chain, yaptığı açıklamada tüm fonların güvende olduğunu belirtse de olay büyük yankı uyandırdı. Bunun üzerine Binance’in tokeni BNB, iddialardan sonra %4 düşüş yaşadı.

Çalınan fonlara yönelik açıklama yapan BNB, yaklaşık 70 – 80 milyon dolarlık bir fondan bahsetti. Bununla birlikte ortaklıkları ile beraber 7 milyon doların dondurulduğunu açıkladı. Konu ile ilgili ortalıkta dolanan birçok kurgu olsa da net bir bilgi bulunmamaktadır.

Binance

Bununla birlikte Binance’in CEO’su bu gelişmelerin ardından Twitter’da açıklamada yaptı. Bu açıklamada, olay sırasındaki önlemlerin hızlıca alınmasının oldukça etkili olduğunu söyledi. Problem çözebilmenin hızlı, şeffaf ve sorumlu davranmaktan geçtiğini belirtti.

Tüm bu gelişmelerin ardından BNB yaptığı açıklamada, BNB Smart Chain ağını tekrar açtığını ve doğrulayıcılarla işbirliği içerisinde olduğunu belirtti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Push Protokolü Polygon’da Başlatılıyor!

Türk Kripto Fenomenleri BNB Köprü Hack’i Hakkında Ne Konuştu?