in ,

Bloomberg Stratejisti: Bitcoin (BTC) 100.000 Dolara Ulaşacak!

BTC

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatının kripto kışı bittiğinde tüm varlıklardan daha iyi performans göstereceğini ve 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşacağını söyledi.

Bloomberg stratejisti Mike McGlone, kısa süre önce Kitco News’e konuk oldu ve mevcut piyasayı analiz ederek Bitcoin’in dünyadaki diğer tüm varlıklardan daha iyi performans göstereceğini ve 2025’e kadar 100 bin dolara ulaşacağını iddia etti.

McGlone’a göre, kripto piyasasının büyük geri dönüşü daha yeni başlıyor. Mevcut piyasa, çoğu insan için bir ilk olma niteliği taşıyor ve son 40 yıldaki en önemli enflasyonu yansıtıyor. Bununla birlikte; McGlone, bu dönem sona erdiğinde Bitcoin’in yükseleceğini ve dünyada tutulacak en popüler varlık olacağını söyledi.

Bitcoin (BTC)

McGlone, hem Bitcoin hem de S&P 500’ün iki yıl aradan sonra ilk kez Mayıs ayının sonunda 100 haftalık ortalamalarına döndüğünden bahsetti. McGlone, hepsinin birbirine bağlı olduğunu söyleyerek asıl sorunun kimin önce ve ne zaman yükseleceği olduğunu savundu. Mike McGlone, şunları söylüyor:

Şimdilik, Bitcoin’in daha düşük seviyelere inmesini bekliyorum. 20.000 $’a da düşebilir, bundan emin değilim. Ama ne olursa olsun, Bitcoin fiyatının iki yıl içinde 100.000 dolara ulaşmasını bekliyorum.

BTC Benimsenmesi

McGlone, vardığı sonucun arkasındaki mantığı açıklamak için başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto varlıklarının benimsenme oranından bahsetti. Kripto para birimlerinin benimseme konusunu daha fazla vurgulamak için şunları söyledi:

Dünyadaki tüm hisse senetlerinin toplam piyasa değerine göre kripto para birimlerinin piyasa değeri bunun yaklaşık %1’i. Birkaç yıl önce, %0.01’di. Bundan birkaç yıl önce, daha da azdı.

Bitcoin’i artan bir hızla dijitalleşen dünyada dijital altın olarak tanımlayan McGlone, Bitcoin benimsenmesi büyük ölçüde arttıkça kodu nedeniyle arzının azaldığına dikkat çekti. McGlone, bu sebeple Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllarda büyük oranlarda artacağını söylüyor.

Mike McGlone, Bitcoin yorumuna ek olarak oldukça yüksek bir benimseme oranı yakalayarak fintech endüstrisinde devrim yaratan bir platform olan Ethereum’dan da kısaca bahsetti. Ayı piyasası sona erdiğinde ve doğru destekler bulunduğunda Bitcoin ve Ethereum’un diğer tüm varlıkların önüne geçeceğini çünkü benimseme oranlarının diğerlerine göre çok daha yüksek olduğunu savundu.

Bitcoin Volatilitesi

McGlone, yatırımcıların ve kripto meraklılarının son zamanlarda Bitcoin’e karşı değişen duygularını da analiz etti. Bitcoin’in uzun süre güvenli bir enflasyon riskinden korunma işlevi görürken neden birden bire riskli bir varlık haline geldiği sorusuna bu volatilitenin henüz doğmakta olan bir teknoloji ve varlığın olgunlaşma dönemi olduğunu açıklayarak şu cevabı verdi:

Bitcoin’deki 260 günlük volatilite neredeyse Tesla’nınkiyle, Amazon’un 2009’daki haliyle ve altının 1980’deki haliyle aynı.

Mike McGlone, Bitcoin için geçiş dönemi sona erdiğinde, enflasyondan korunma olarak güvenle kullanılabilecek bir varlık haline geleceğinin de altını çizdi.

Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde son 24 saatteki %0.61’lik artışla 29.731,74 $’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

2022’de Takip Edilmesi Gereken 5 Layer-2 (L2) Kripto Projesi | Bölüm 2

Algorand, Near, ve Chainlink Fiyat Analizleri I 05.06.2022