içinde ,

Bloktopia Nedir? Yükselişinin Ardında Neler Vardır?

Bloktopia bugünlerde birçok yatırımcının dikkatini çeken bir proje. Özellik geçtiğimiz hafta içerisinde neredeyse 3x’e ulaşan yükselişi birçok yatırımcının Bloktopia’ya özel olarak ilgi duymasına sebep oldu. Peki Bloktopia nedir ve bu yükselişinin ardında neler var? Bu yazımda sizlere Bloktopia’yı anlatacağım.

Bloktopia, Polygon üzerinde inşa edilen merkeziyetsiz ve tokenize edilmiş bir metaverse projesidir. Bloktopia Bitcoin’in toplam arzı olan 21milyon sayısından esinlenerek toplamda 21 katlı bir AVM gibi tanımlanıyor. Her bir katında çeşitli aktivitelere sahne olan Bloktopia çoklu oyundan pazar yerine, tüketici deneyimlerinden bir borsaya kadar birçok alana ev sahipliği ediyor.

Metaverse’te kendine ait bir yer edinen Bloktopia blockchain meraklılarının oyunlar oynayarak BLOK tokenleri kazanmalarına olanak tanıyan bir sisteme sahip. Bloktopia aynı zamanda reklamlarla ve NFT oluşturma yoluyla da gelir elde etmeye olanak tanıyor.

Henüz 2021’in ikinci çeyreğinde başlatılan proje metaverse kavramının popülerlik kazanmasıyla bugünlerde oyuncuların oldukça ilgisini çekiyor. Bloktopia’da VR gözlüklerinizle her bir katta farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Oyunun kendine ait ekonomisi ile değer üretebilir, alım satım yapabilirsiniz.

 

Neden Yükseldi?

Peki Bloktopia ne oldu da birden bu kadar yükseldi? Bloktopia kurulduğu günden bu yana gelişmelerini devam ettiriyor. Bunun yanı sıra ise dikkat çeken yatırım fonlamaları projeye olan güveni gözler önüne seriyor. Proje tam anlamıyla hayata geçtiğinde ise kullanıcılar metaverse’i tam anlamıyla deneyimleyecekler diyebiliriz. Bunun yanı sıra son olarak NFT-Gaming’in popülerleşmesi ve henüz yolun başında olunduğunun fark edilmesi zaten bu alandaki projelerin birkaç adım öne çıkmasına neden olmuştu.

 

Tam olarak bugünlerde ise NFT-Gaming sektörünün içinde bulunduğu metaverse herkes tarafından merak edilir oldu. Uzun zamandır metaverse çalışmaları yapan Facebook son olarak adını Meta olarak değiştirmeye karar verdi. Bu gelişme kripto dünyasında hızlı bir şekilde tepki aldı ve piyasa metaverse projelerinin ön plana çıktığı bir yere döndü. Bu durumdan en çok olumluyu etkiyi kazanan projelerden birisi ise Bloktopia oldu.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 31.10.2021

Türk Kripto Fenomenleri

Türk Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu | 31 Ekim 2021