içinde ,

Bloktopia (BLOK) NEDİR?

Son dönemde adından söz ettiren isimlerden biri de Merkeziyetsiz Metaverse dünyası oluşturmak için Polygon ağı üzerine kurulmuş Bloktopia (BLOK).  Bloktopia (BLOK)’nın ne olduğunu ve bu projenin kripto topluluğunu neden etkilediğine gelin birlikte göz atalım.

Bloktopia, kripto topluluğu için benzersiz bir VR deneyimi sunacak ve kullanıcıları tek bir sürükleyici ve ilgi çekici ortamda bir araya getirecek.

Bloktopia, 21 milyon Bitcoin’i tanımak için 21 seviyeden oluşan bir Gökdelen. Token sahipleri Bloktopyalılar olarak adlandırılacak. Merkezi bir merkez olarak hareket edecek ve her seviyedeki kripto deneyimini memnuniyetle karşılayacaktır. Kullanıcılar ilk kez kripto bilgilerine ve sürükleyici içeriğe tek bir yerden erişebilecekler.

Bloktopyalılar, gayrimenkul sahipliği, reklam geliri, oyun oynama, ağ kurma ve çok daha fazlasıyla gelir elde edebilecekler. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D Oluşturma Motorunu kullanan Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimi oluşturmak için bu teknolojiden yararlanacak.

Bloktopia

Hep Değişen Bir Gerçek Blok Üzerinde

Zion Market Research’e göre, küresel artırılmış ve sanal gerçeklik pazarı 2018’de yaklaşık 26,7 milyar ABD Doları değerindeydi ve 2019 ile 2025 yılları arasında %63’lük bir CAGR’de 2025 yılına kadar yaklaşık 814,7 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor.

Bloktopia’nın geniş kullanıcı tabanı, bir NFT mekanizması aracılığıyla gelir yaratmada paylaşma fırsatı sağlayan reklam ve sponsorluk yoluyla para kazanmaya izin verecektir.

NFT’LERİ HAYATA GEÇİRMEK

Metaverse, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı sanal dünyadaki fiziksel ve sanal dünyalar arasındaki köprüdür. Dijital sanat, emlak ve reklam alanı gibi dijital değeri yönetmek için kriptografik protokoller ortaya çıkacaktır. Bunu gerçekleştiren kolaylaştırıcılar, uygun fiyatlı ve hızlı işlemlere izin veren Polygon Ağındaki NFT’ler olacaktır.
Bloktopia

ÖĞREN

Kripto dünyası, yolunuza devam etmek için son derece zor bir yer olabilir. Youtube, Telegram ve Crypto ile Twitter bilgileri çok kopuk. Bloktopia, kendisini kullanıcıların açık ve samimi bir ortamda gelip öğrenebilecekleri merkezi bir merkez olarak konumlandırarak bu sorunun üstesinden gelecektir.

KAZAN

Birden fazla gelir akışı yoluyla gelir elde edin

Bloktopia, Bloktopyalılar için bir kazanç fırsatları ülkesi olacak. İDO’nun ardından Bloktopia gayrimenkulleri, Bloktopyalıların satın alması için hazır hale getirilecek. Diğer fırsatlar pasif kazanç, bahis ve reklamdan oluşacaktır.

OYNA

Rahatlayın, sosyalleşin, eğlenin ve rekabet edin

Kullanıcılar, sanal gerçeklik dünyasının gerçekten sürükleyici, birinci şahıs bakış açısıyla gelip oyun oynayabilir, arkadaşlarını ve ağlarını eğlendirebilir.

YARAT

Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayın

Basit oluşturma aracını kullanarak sahneler, sanat eserleri, zorluklar ve daha fazlasını oluşturun, ardından ödüller kazanmak için etkinliklere katılın. Daha deneyimli içerik oluşturucular için SDK, dünyayı sosyal oyunlar ve uygulamalarla doldurmaya yönelik araçlar sağlar.

Bloktopia İçerisinde Kazanç Alanları

BLOK

BLOK, Bloktopianın yerel tokenı. Bloktopyalılar, hem Merkeziyetsiz hem de Merkezileştirilmiş borsalar aracılığıyla BLOK alıp satabilecekler. İlk gayrimenkul satışlarından elde edilen BLOK’lar yakılacak. BLOK’un ayrıca Bloktopia’dan öğeler satın alması gerekecek, örneğin; emlak alanını yükseltmek veya pazardan ürün satın almak. BLOK’u ekosistemin işlemesi için değerli ve gerekli kılan şey budur.

BLOK’un toplam arzı 200 milyondur. BLOK tokenı KuCoin, Gateio kriptopara borsalarında listelidir ve ticarete, alım-satım işlemlerine açıktır.

Bloktopia

REBLOK

Sanal gayrimenkul alış, satış ve kiralama. Bloktopia içinde gayrimenkul alımı Reblok olarak bilinir. Bloktopyalılar, BLOK token dağıtım etkinliğinin (TGE) ardından gayrimenkul satın alabilecekler. Gayrimenkul, Bloktopia içinde değerli bir emtia olacak ve Bloktopyalıların mülk üzerinde spekülasyon yapmasına ve kâr için yeniden satmasına veya pasif gelir fırsatları için kiralamasına izin verecek.

ADBLOK

Reklam yoluyla gelir elde etmek. Bloktopia içinde yatırımcılar için en önemli kazanç fırsatlarından biri reklamcılıktır. Bloktopia, önemli marka ortaklarıyla birlikte çalışacak ve onlara Bloktopia içinde reklam vermeleri için benzersiz bir fırsat sunacaktır. Oluşturulan bu reklam ücretlerinin bir kısmı Bloktopia token sahiplerine iade edilecektir.

Token Kilidi

Bloktopia gayrimenkulleri sekiz aşamalı bir satışta satılacak. BLOK gayrimenkulünün satın alınması için kullanılan tüm BLOK tokenları, BLOK tokenlarının arzını azaltarak halka açık olarak kilitlenecektir.

Token Yardımcı Programı

  • BLOK, Bloktopia’nın yerel token’ıdır. BLOK’un Bloktopia içindeki tüm gayrimenkulleri satın alması veya kiralaması gerekecektir.
  • Bloktopyalılar, bir NFT mekanizması aracılığıyla Bloktopia pazarından ürün satın alabilecekler. Pazar, hem gayrimenkulü kişiselleştirmek hem de avatarları kişiselleştirmek için öğeler sergileyecek.
  • BLOK bir yardımcı program tokenıdır ve sahiplerine Bloktopia içinde çok çeşitli özellikler sunar. Örnekler arasında özel etkinliklere erişim, ön satışlara katılma ve stake etme sayılabilir.
  • Bloktopia bir Yönetişim modeli üzerinde çalışacak. Reblok NFT sahipleri bu Yönetişim konseyinin bir parçasını oluşturacak. Her NFT, bir DAO aracılığıyla oy kullanacaktır. NFT sahiplerinin çoğunluk oyu kazanarak oy kullanacağı DAO’ya teklifler yapılacak.
  • Bloktopia’nın ortaklarına ve yatırımcılarına aşağıdaki görselden bakabilirsiniz:

Bloktopia Tarafında Yaşanan Gelişmeler

Bloktopia, yeni bir ürün olan BlokPad’i duyurmanın heyecanını yaşıyor. Bir kripto inkübasyonu ve launchpad hizmeti.

BlokPad, yalnızca birinci sınıf ve gelecek projeleri kuluçkaya yatıracak ve ayrıca topluluğa yaklaşan projeye yatırım yapma fırsatı sunacaktır. BlokPad ilk projesini Aralık 2021’de başlatacak ve herhangi bir $BLOK sahibi, Bloktopia ekibi tarafından kuluçkaya yatırılan projelerde bir tahsis kazanmak için $BLOK’larını stake edebilecek. BlokPad 9 aşamadan oluşacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Koinsaati İçerik Editörü

Kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Birimi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 19 Kasım 2021