in ,

BlockWallet Nedir? BLANK Nasıl Alınır?

BlockWallet, özel ve gözetim altında olmayan bir tarayıcı cüzdanıdır. İlk önceliği mahremiyet olan proje tamamen merkeziyetsiz yapıdadır. 

Web3 ekosistemi için gizlilik odaklı bir cüzdan olan BlockWallet; Google Chrome, Brave ve Opera dahil olmak üzere birçok tarayıcı ile uyumlu çalışabiliyor. Aleksandras Gaska tarafından kurulan BlockWallet ekibi de oldukça başarılı üyelerden oluşuyor. 

BlockWallet Ne Vadediyor?

Daha önce BlankWallet adını taşıyan proje, bu yılın Şubat ayında BlockWallet adını alarak yoluna devam etmeyi tercih etti. Proje isim değişikliği ile beraber bünyesine yeni özellikler de kattı.

kripto blockchain

Örneğin BlockWallet, DeFi pazarındaki kullanıcılar için gizlilik özellikleri sunuyor. Bu, kullanıcıların finansal durumunu gizlerken isimsiz olarak para göndermelerine olanak tanıyor. Bu özellik MetaMask gibi cüzdanlarda bulunmuyor. 

Projenin CTO’su Iman Hossini, projede yapılan değişiklikler sonrası lansmanda şu açıklamalarda bulunmuştu: 

“Kullanıcılar Web3 ile etkileşime girdiğinde, önemli riskler oluşturuyor çünkü artık finansal veriler de kullanıcıya iliştirilmiş durumda. Web3’ü oluştururken, eskisi gibi aynı hataları yapmamalı, gerçekten özel bir Web3 deneyimi yaratmayı amaçlamalıyız. BlockWallet lansmanı, bu hedefe yönelik önemli bir adımdır.” 

Hem kripto piyasasından anlayan hem de yeni kripto kullanıcıları için tasarlanmış olan bu cüzdan, kripto yatırımcılarının, bilgisayar korsanları veya hükümetler tarafından izlenmekten kaçınmasını sağlıyor. En basit ifade ile anlatacak olursak BlockWallet, DeFi kullanıcılarının zincir üzerindeki izini gizliyor ve verileri üzerindeki kontrolü kullanıcılara geri veriyor. 

BlockWallet’ın akıllı sözleşme altyapısı, kullanıcıların fonlarını tek bir havuzda toplayarak her işlem için yeni bir adres oluşturur. Bu, zincirdeki kullanıcıların gönderenin orijinal para yatırma adresini izleyemeyeceği anlamına gelir. 

Projenin CEO’su Aleksandras Gaska, cüzdan için şu ifadeleri kullanıyor:

“Gizlilik ihlallerinin olağan hale geldiği bir dünyada, gizliliğinizi korumak zorunludur. Ancak, herkesin bunu yapacak yeteceği veya zamanı yoktur. Sonunda blockchain dünyası için herkesin, her yerde kendi mahremiyetinin sahipliğini almasına izin veren pratik bir çözüm sunabildiğimiz için mutluyum.” 

BlockWallet, kullanıcıların Ethereum, Fantom, Binance Smart Chain ve Avalanche gibi akıllı sözleşme blok zincirlerinde barındırılan birden fazla dApp’e erişmesine olanak sağlıyor. Bu gözetim dışı cüzdan, iki ekosistem arasında sorunsuz bir fon transferi gerçekleştirmek için MetaMask ile eklentileri de bünyesinde barındırıyor. 

Proje Destekçileri

BlockWallet’ın destekçileri ve yatırımcıları arasında; X21 Digital, Wood Stock, Spark Digital Capital ve Four Season Ventures gibi önemli isimler bulunuyor. 

BLANK Nedir? 

Projenin BlankWallet olarak çalıştığı zamanlardan kalma bir de kripto varlığı bulunuyor. Adı hiç değişmeden günümüze kadar gelen BLANK, Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir. Toplam arzı 125 milyon olan varlığın dolaşımdaki arzı ise 19 milyon 394 bin 814’tür. Varlık bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye olan 5,54 dolar seviyesini 1 Nisan 2021’de görürken en düşük seviyesi olan 0,0253 dolar seviyesini ise 14 Temmuz 2021’de görmüştür. 

BLANK Nasıl Alınır? 

UniSwap(V2), UniSwap(V3), SushiSwap ve Gate.io gibi platformlar üzerinde listelenen BLANK’ı bu borsalardan kolaylıkla alıp satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin’de Hedef 20.000 Dolar mı?

Casper (CSPR) Nasıl Stake Edilir?