in ,

Blockchain Tabanlı Fantezi Futbol Oyunu Olan Sorare Platformuna Genel Bakış

Bugün sizlerle Sorare platformunu incelemeye devam edeceğiz.  Sorare neden bu kadar çabuk benimsendi ve nasıl bu kadar kısa sürede zirveye yerleşti? Sorare’yi diğer oyunlardan farklı kılan özelliklere bakalım:

Rekabetçi Doğası;

Rekabet doğası genellikle herhangi bir Fantasy Football oyununu öne çıkaran en önemli şeydir ama Sorare’de bu rekabet ortamı gerçekten çok başka seviyelere çıkmış durumda.

Sorare’deki dijital oyuncu kartları sadece parasal değere sahip değil değildir, aynı zamanda bu kartları turnuva ödülleri kazanmak için de kullanılabilir.

Sorare
Sorare her hafta, oyuncuların takımlarıyla girebilecekleri (5 oyuncudan oluşan) ve ödüller için yarışabilecekleri çok çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapmaktadır. Ödüller 0.01 ETH’den başlayıp binlerce dolar edebilecek değerlere sahip. Bunun yanında turnuvalarda başarılı olunması durumunda dijital kart ödülleri de kazanabilirsiniz.

Alacağınız ödülün tamamı, oyundaki diğer oyunculara karşı nasıl performans gösterdiğinize bağlıdır. Oyun, puan tabanlı bir sistem kullanır; bu, kartların, oyuncuların gerçek hayatta ne kadar iyi performans gösterdiğine bağlı olarak puan biriktirdiği anlamına gelir.

UX Tasarımı;

Sorare’yi diğer Blockchain / NFT oyunlarından gerçekten ayıran bir şey, oyunun tasarımı ve sezgisel Kullanıcı Deneyimi. Bunun harika bir örneği, Sorare’nin yeni oyuncuları Fantasy Football platformlarına nasıl dahil ettiğidir. Kullanıcılar, kartlarda 10 ücretsiz seçerek başlar ve Sorare kullanıcılara bu deneyimde adım adım rehberlik sağlar. Sorare platformu son zamanlarda oyuna efsanevi kartlar da ekledi. Geçmişte sükse yapmış yeşil sahalarda fenomen olmuş Diego Maradona ve David Beckham gibi oyuncuların dijital kartları platforma eklendi.

Sorare Data

Sorare Data, herhangi bir Sorare Yöneticisinin elinin altında bulunan en değerli araçlardan biridir. Sorare Analytics platformu, yöneticilerin tüm sezon boyunca oyuncuların performansına daha derinlemesine bakmalarına olanak tanır. Burada ayrıca kendi ve diğer menajerlerin ekibinin değerini takip edebilir, en değerli oyuncuları arayabilir ve çok daha kapsamlı verilere erişebilirsiniz.

Bu, Fungible Token’lerin şaşırtıcı avantajlarından biridir, çünkü kartlara sahip olduğunuz için, bunları Sorare Data gibi bir dizi farklı blockchain oyununda ve web sitesinde kullanmakta özgürsünüz. Bu, oyunculara varlıklarının gerçek sahipliğini verir ve takas edilebilir oyun kartları için sonsuz fırsatlar sunar.

Sorare Sezon Planlayıcısı

Bir başka değerli Sorare topluluğu kaynağı da Sezon planlayıcısıdır. Oyuncuların Sorare’de karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, belirli bir oyun haftasında 5 oyuncunun hepsinin oynamasını sağlamaktır.


Oyunda ne zaman oyuncu alıp satacağınız konusunda bir fikir edinebileceğiniz için Sezon Planlayıcı burada yardımcı olabilir. Örneğin, bazı oyuncular Aralık ayında Rus takımlarının uzun bir kış tatili geçirmesi nedeniyle Rus oyuncuyu satın almak istemeyebilirler. Planlayıcı, daha kurnaz oyuncular tarafından pazarlık yapmak için de kullanılabilir. Bazı oyuncular, 5 maçta oynamamış bir oyuncunun bir menajerin lehine fiyatının düşebileceğini düşünebilir, ancak planlayıcının kullanılmasıyla oyuncular yerel liglerinin yeniden başlamak üzere olduğunu görebilirler.

Avrupa Şampiyonları

Sorare, 2019’daki lansmanından bu yana hem Avrupa’da hem de daha geniş uluslararası sahnede büyük kulüplerle anlaşmalarını genişletti. Liverpool, Real Madrid, Bayern Münih, Roma ve diğer pek çok Avrupalı kulüple anlaşarak ilgiyi üzerine çekti. Topluluk hızlı bir şekilde birçok ligi oyuna eklendiğini görmeye başlıyor, en son Hollanda Eredivisie ligi komple oyuna eklendi.

Blockchain Ve NFT’yi Basit Hale Getirmek

Sorare’yi rakiplerinden ayıran en önemli unsur Blockchain’i basitleştirmesidir. Yeni oyuncular için Blockchain teknolojisi oldukça zorlayıcı olabilir. Peki NFT’ler ne anlama geliyor?

Sorare

Kripto alanında çok az bilgi sahibi olan kişilerde Sorare’ye kolayca para yatırabilir. Oyuna para yatırmak için kredi kartı veya ETH ile para yatırabilirsiniz. Kripto parayla para yatırmak için Metamask cüzdanınızdan oyuna para aktarabilirsiniz.

  • Geleceği parlak futbol fantezi oyunu olan Sorare’ye buradan kayıt olup, hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz.

📭 Resmi Sorare Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

🔥 Sorare Platformundan +100 Milyon Euro bütçeyle takım kurmak için tıklayınız.

 

Polkastarter IDO Katılımı Nasıl Yapılır?

Ripple

Ripple (XRP) Teknik Analizi: XRP Fiyatı Piyasadan Pozitif Ayrıştı