içinde

Blockchain, NFT’ler ve Oyna-Kazan ile Nasıl Para Kazanılır?

Blokzincir ve DeFi, kripto alanını yalnızca dijital bir para biriminden daha fazlasına dönüştü ve şimdi Oyna-Kazan (Play-to-earn) GameFi, NFT’ler, bilim veya teknoloji olsun, blokzincirin çeşitli alanlarda uygulaması bulunuyor.

Kriptoparayı elde tutmak, stake etme yoluyla pasif gelir kazanmak artık daha avantajlı bir hâle geldi. Madenciliğin aksine staking, kullanıcıların hiçbir ekipmana gerek duymadan gelir sağlamasını mümkün kılıyor. Böyle yaparak hem madenciliğe göre daha düşük elektrik kullanımıyla doğaya daha az zararlı oluyorsunuz hem de blokzincirin güvenliğine ve verimliliğine katkı sağlamış oluyorsunuz.

NFT’lerin gelişiyle ve oyun sektöründe yeni bir dönemin başlamasıyla birlikte 2021 yılı “Oynadıkça Kazan Dünyasına Hoş Geldiniz” diye adlandırılabilirken bununla birlikte sektöre dair yoğun pozitif haber akışları da kripto piyasasında yeni yükselişleri getiriyor.

oyna-kazan

Kripto ile para kazanmak hiç daha kolay olmamıştı. Engellerin başlangıç seviyesine çekilmesiyle birlikte çeşitli sosyal medya platformlarından erişilebilen bilgi sizin daha bilinçli kararlar almanızda yardımcı olabilir. Aldığınız bilgiyi değerlendirmek ve eyleme geçmek için genellikle zaman çok önemlidir, bir bilgi elinize ulaştığında piyasa hakkında karar vermek için hızlı olmalısınız.

Kendi araştırmanızı yapmak, Twitter’da doğru influencer’ları takip etmek, popüler kripto Telegram ve Discord kanallarına katılmak size çeşitli NFT’ler ve kriptolar ile ilgili en güncel haberleri sağlayacaktır.

Oyna-Kazan Ekonomileri

Oyun endüstrisinde, oyna-kazan iş modeli en güncel inovasyonlardan birisidir. Bu model, oyun ortamına değer katan her oyuncuyu maddi şeylerle ödüllendiren, açık ekonomi fikrini kucaklayan bir iş stratejisidir.

Oyna Kazan

Teknolojiye erişim yaygınlaştıkça video oyun iş modelleri de geliştirildi. Bu, 1970’lerde ya da 1980’lerin başlarında, arcade oyun makinelerinde oynamak gibi bir şey. Oyuncular en yüksek skoru elde etmek için cep dolusu çeyreklik harcayarak mücadale ederlerdi.

Oyna-kazan iş modeli oyunculara oyun içi varlıklara gerçekten sahip olma ve oyunu aktif olarak oynayarak değer kazanma imkanı sunuyor. Oyuncular oyun ekonomisine katılarak diğer oyuncular ve oyun kurucular için değer yaratıyorlar ve bunun sonucunda oyun içi varlıklar kazanıyorlar. Bu varlıklar kripto paralardan NFT’leştirilmiş oyun içi nesnelere kadar değişiklik gösteriyorlar.

Sonuç olarak, oyna-kazan iş modeli blokzincir oyunlarıyla çok iyi bir şekilde uyum sağladı.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burak Dorman tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir lisans programında öğrenci. Merkeziyetsiz finans ürünlerine sigortacılık hizmeti sunan şirketleri tek noktada buluşturan bir oluşumda işçi. 2020 yılından beri blokzinciri ve kriptoparalar ile ilgilenmekte.

metaverse

Metaverse Trendi: Mobil İnternetten Sonraki En Büyük Yenilik

kriptopara

Binance Coin (BNB), Siacoin (SC) ve Mina (MINA) Teknik Analizi | 25 Kasım 2021