in

Blockchain Endüstrisinde En Önemli 10 Kadın

Her sektörde olduğu gibi Blockchain sektöründe de kadınların katkısı dikkat çekiyor. Blockchain endüstrisindeki 10 önemli kadını hatırlayalım ve katkılarını takdir edelim.

Her sektörde olduğu gibi Blockchain sektöründe de kadınların katkısı dikkat çekiyor. Blockchain endüstrisindeki 10 önemli kadını hatırlayalım ve katkılarını takdir edelim.

Toplumun ve insanlığın ilerlemesinde kadının rolü tartışılmazdır. Blokzinciri ekosistemi yavaş yavaş genişliyor ve bu nedenle sektördeki liderlere ve uzmanlara odaklanma ihtiyacına yol açıyor.

Bu nedenle, blokzinciri endüstrisinin uzun vadeli ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak için etkili kadınların blokzincirine katılımını aramak mantıklıdır. Hepsinden önemlisi, kadınları blockchain projelerine dahil etmenin sosyal önemi, kadınların blokzinciri endüstrisindeki kritik rolünü gözler önüne seriyor.

inovasyon, yapay zeka, teknoloji

Blockchain Endüstrisinde Kadınların Rolü

Blockchain endüstrisinin başlangıcından bu yana, blockchaindeki kadınlar, teknolojinin küresel etkisini güçlendirmede kilit roller oynadılar. Kadınlar, sürekli gelişmeyi ve olağanüstü başarı düzeylerini sürdürme yeteneklerini desteklemenin yanı sıra blokzinciri endüstrisinin genişlemesine katkıda bulundular.

Kadınlar şu anda teknoloji alanındaki işlerin yaklaşık %20’sini ellerinde tutmakta ve gün geçtikçe teknoloji sektöründe yavaş yavaş hakimiyet kazanmaktalar. İlginç bir şekilde, teknoloji alanındaki girişimlerin yaklaşık %17,7’sinin bir kadın kurucusu var. Öte yandan, kadınların blockchain teknolojisine katılımı oldukça düşük.

Şu anda, yatırımcıların, geliştiricilerin ve kurucuların rollerindeki katkılarıyla kadınların sadece %5’i kripto sektöründe yer alıyor. Aksine, erkek topluluk katılımı blokzinciri alanında daha yüksektir. Bu rakamlar, blockchain endüstrisinin mevcut sosyal duruşunu değiştirmenin gerekliliğine açıkça dikkat çekiyor.

Dünyanın, aşağıdaki nedenlerle blokzincirinde etkili kadınlara ihtiyacı var,

  1. Kadınların daha iyi iletişim becerileri
  2. Kadınların daha iyi topluluk oluşturma becerileri
  3. Kadınların kripto alanındaki girişimleri
  4. Blokzinciri ekosisteminde bir denge ihtiyacı
  5. Kadınların sosyal medya yeteneğinin blockchain topluluğu için faydaları

Blockchain Endüstrisindeki Lider Kadınlar

Bir kadın olarak blockchain endüstrisine girmenin fizibilitesinden şüphe duyuyorsanız, örneklerden öğrenmelisiniz. İşte blockchainde önde gelen kadınlardan bazıları ve başarıları size kadınların blok zinciri endüstrisinde nasıl başarılı olabileceğini gösterebilir.

Teknoloji, blockchain

1.Rebecca Liao

Rebecca Liao, iş mükemmelliği açısından umut verici sonuçlarla blockchaindeki kadınların örneklerinden biridir. Tedarik zinciri ve ticaret yönetimi için uçtan uca bir platform sunan lider bir blockchain şirketi olan Skuchain’in kurucu ortağı ve COO’su.

Rebecca ayrıca 2019 için Dünya Ekonomik Forumu Teknoloji Öncüsü unvanına da sahiptir. Skuchain’deki görevinden önce Rebecca, İş Geliştirme Direktörü ve AI tabanlı uluslararası hizmetler pazarı olan Küresellik Asya Başkanı olarak çalıştı.

Geçmişindeki birçok kayda değer başarının yanı sıra, Rebecca Liao, Bakan Hillary Clinton’ın 2016 başkanlık kampanyasında dış politika danışmanı olarak da görev yaptı. Buna ek olarak, New York Times, Huffington Post, The Atlantic ve Financial Times’da düzenli yazılara da katkıda bulunuyor.

2. Alisa DiCaprio

Alisa DiCaprio, blok zinciri endüstrisinde lider kadınların bir başka örneğidir. Halen R3 için Ticaret ve Tedarik Zinciri Başkanı olarak çalışmaktadır. Alisa, finans, mobilite ve lojistik oluşturmaya odaklanarak ticaret stratejisi, yönetişim tasarımı ve standartlarla ilgilenir. Asya Kalkınma Bankası’ndaki önceki görevinde Alisa, inovasyon, ticaret finansmanı, bölgesel entegrasyon ve dijital ekonomi için öncü girişimlerde yer aldı.

Hepsinden önemlisi, Alisa, kalkınma projelerinin tasarımı ve uygulanmasının yanı sıra ticaret, işgücü sorunları, ihracatın teşviki için kamu ve özel sektörde deneyime sahiptir. Alisa DiCaprio, kurumsal girişimlere öncülük etme ve blockchain alanında aktif katılım konusunda müthiş bir geçmişe sahip olmakla birlikte, kesinlikle blockchaindeki en iyi kadınlardan biridir.

3. Samantha Pelosi

Samantha Pelosi de blockchainde dikkat çeken kadınları ararken karşılaşacağınız isimlerden biri. Halen 2016’dan beri BAFT’ta Ödemeler ve İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Samantha uzmanlığının büyük bir kısmını Federal Rezerv Kurulu, ABD Hazine Bakanlığı ve Travelex’teki görevlerinden almaktadır.

Sektörde ortaya çıkan trendlerden yararlanabilen işbirlikçi ve proaktif bir lider olarak umut verici beceriler göstermiştir. Buna ek olarak, Samantha Pelosi geçmişte hükümet işleri, kamu politikası, stratejik danışman ve yasal ve düzenleyici danışmanları kapsayan çeşitli işlevsel rollerde de hizmet vermiştir.

akıllı ev, blockchain

4. Wendy Henry

Blockchain’deki en iyi kadınların bir listesini arıyorsanız, Wendy Henry adıyla karşılaşabilirsiniz. Deloitte’ta Genel Müdür ve GPS Blockchain Lideri olan Wendy, müşterileri daha iyi kurumsal değere yönlendirmek için onlarca yıllık endüstri deneyimini getiriyor.

Wendy Henry, gelişen teknolojiyi ve iş değeri elde etmek için mevcut ortamlarla kullanımını anlamak için müşterilerle derinden ilgilenmektedir. Halen birçok müşteriye blok zinciri uygulaması konusunda yardımcı oluyor ve Deloitte’un Devlet ve Kamu Hizmeti (GPS) uygulamasında blockchain kullanarak değer elde etme fırsatlarını keşfediyor.

5. Emmanuelle Ganne

Emmanuelle Ganne, uluslararası bir ticaret uzmanı ve DTÖ’nün ekonomik araştırma bölümünde kıdemli analistlik yapıyor. DTÖ ile blockchaindeki çalışmaları nedeniyle blok zinciri ekosistemindeki en iyi kadınlardan biri.

Emmanuelle’in blockchaindeki çalışmalarının büyük bir kısmı fikri mülkiyet, ticaret finansmanı, nakliye ve lojistik ve sınır prosedürlerine odaklanıyor. Aynı zamanda, ‘Blockchain uluslararası ticarette devrim yaratabilir mi?’ adlı kitabıyla da hevesli bir blok zinciri meraklısı.

6. Leanne Kemp

Everledger’ın kurucusu ve CEO’su Leanne Kemp, küresel tedarik zincirlerinde şeffaflığı teşvik etme konusundaki olağanüstü başarısı nedeniyle blockchainde önde gelen kadınlardan biridir. Liderliği altında Everledger, 5’ten fazla küresel lokasyonda operasyonları olan 75’ten fazla çalışana sahiptir.

Ayrıca, Global Future Council on Blockchain’in açılış üyesi olarak Dünya Ekonomik Forumu ile çalışma deneyimine de sahiptir.

Blockchain

7. Krystal Webber

IBM Blockchain Hizmetlerinde Global Tasarım ve Strateji Lideri olan Krystal Webber, blok zinciri ve blok zinciri ağ tasarımı uzmanlıklarında derin deneyime sahiptir. Ayrıca, kurumsal tasarım düşüncesinde de uzmanlaşmıştır.

Krystal ayrıca kullanılabilirlik, insan odaklı dijital strateji, ekip liderliği, kullanıcı deneyimi ve dijital ürün yönetimi faktörlerine de odaklanıyor. Krystal’in Global Tasarım Lideri olarak deneyimi, blockchaindeki en etkili kadınlar arasında uygun bir giriş yapmasını sağlıyor.

8. Genevieve Leveille

Genevieve Leveille, yenilikçi girişimci özellikleri nedeniyle blockchaindeki en iyi kadınlar arasındaki yerini de hak ediyor. Tarım için tasarlanmış bir blok zinciri sistemleri sağlayıcısı olan Agriledger’ın CEO’su. Agriledger, dağıtık defter teknolojisinden yararlanarak tüm dünyada tarımsal tedarik ve değer zincirlerinde devrim yaratmayı hedefliyor.

Genevieve aynı zamanda techUK’ta Dağıtılmış Defter Teknolojileri Çalışma Grubu Eş Başkanı ve InnovatorsBox’ta danışma kurulu üyesidir. Ayrıca, Blockchain for Social Impact Coalition veya BSIC kuluçka programı için bir mentordur.

9. Rachel Wolfson

Rachel Wolfson, temel olarak gazetecilik ve İngilizce alanındaki becerileri ile bir editoryal profesyonel olarak tanınır. Ayrıca, blockchainde kolaylıkla en iyi kadınlar arasında yer alıyor. Forbes için blockchain ve kripto konularında düzenli bir yazardır.

Ayrıca, blockchain hakkında tartışmaları başlatmak için ‘The Crypto Chick’ adlı kendi podcast’ine de ev sahipliği yapıyor. Next Web, onu kripto dünyasında reform yapmaya çalışan ilk beş kadın arasında seçti.

10. Mary C. Hall

Mary C. Hall şu anda Consensys’de Blockchain Ürün Pazarlama Direktörü olarak görev yapmaktadır. Consensys’in Quorum blockchain ürünü için pazarlama girişimlerini denetlemekten sorumludur. Aynı zamanda, akıllı sözleşme denetimi sürecinde titizliği denetlemek zorundadır.

Dijital Pazarlama, Halkla İlişkiler, Marka ve Kategori Geliştirme, Lead Generation, Field Marketing diğer ilgi alanlarıdır. Blockchain teknolojisine olan tutkusu, Onalytica Research’ten teknoloji ve blockchain konusunda en iyi etkileyici olarak tanınmasına da yardımcı oldu.

Sonuç olarak, blokzincirindeki kadınların sektörde çok önemli bir rol oynadığı açıkça görülüyor. Blokzincirinin etkisi, gelecekte birçok endüstriyi yavaş yavaş etkileyecektir. Dolayısıyla, kadınların blockchain devrimini hızlandırmada önemli bir rolü olması bekleniyor. Teknolojiyle ilgili alanlardaki mevcut kadın sayısı, kesinlikle blokzinciri endüstrisi için bir gerileme. Ancak bu, blockchain endüstrisinde cinsiyet eşitsizliğinin sürekli olarak hakim olacağı anlamına gelmez.

Kaynak: 101 Blockchains

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Taraftar Tokeni Çıkaran Türk Kulüpleri

DeFi

DeFi ve Akıllı Sözleşmeler Neden Finansın Geleceğidir?