içinde

Blockchain.com Kendi NFT Platformunu Piyasaya Sürecek

Kriptopara borsası ve cüzdan sağlayıcısı Blockchain.com, kendi NFT platformunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Blockchain.com, 2 Aralık Perşembe günü; yeni platformu için bir bekleme listesi açtı ve sitenin 79 milyon cüzdan kullanıcısının NFT satın alabileceğini, satabileceğini ve saklayabileceğini duyurdu.

Şirket, kullanıcılar için şu anda karışık ve kafa karıştırıcı olan NFT satın alma sürecini kolaylaştırmayı umduğunu söyledi.

Şirket yaptığı açıklamada, “NFT alanındaki büyüme ve heyecan yadsınamaz” dedi.

“Ancak, kriptoparaların önceki günlerinde karşılaştığı benimsenmeye yönelik zorlukların çoğunu görüyoruz. Yine de spesifik olarak, NFT pazarına erişim çok karmaşık ve sezgisel değil.”

Blockchain.com’un NFT dünyasına girmesi, onun diğer kriptopara platformlarının benzer hareketlerini izlediğini gösteriyor.

Coinbase, ekim ayında NFT’ler için şirket içi yeni bir pazar yeri açacağını duyurdu. Bu pazar yeri için oluşan bekleme listesi ise 24 saatten kısa bir süre içerisinde 1 milyon kayıt sayısını aştı.

Blockchain.com’un bu hareketi, NFT dünyasına karşı bir ilgi patlaması oluşturdu. Collins sözlük,  ‘NFT’ler’i geçen hafta yılın kelimesi olarak adlandırdı ve NFT’lerin artan kültürel önemlerinin altını çizdi. NFT’lerin küresel ticaret hacimleri, 2021’in üçüncü çeyreğinde 10.7 milyar doları aştı.

Blockchain.com, yeni platform için henüz bir lansman tarihi yayınlamadı.

Kaynak: cityam.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

kriptopara

Oasis Network (ROSE), BitTorrent (BTT) ve Dent (DENT) Teknik Analizi | 3 Aralık 2021

Web3: Farklı Temellere Dayanan Bir İnternet