in ,

Blockchain.com 83 Milyon Kullanıcıya NFT Alan Adı Sağlıyor

kripto

Blockchain.com NFT alanına yönelik olarak, Web3 dijital kimlik platformu ve Unstoppable Domains ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bununla birlikte şirket, önümüzdeki günlerde 83 milyon Blockchain.com cüzdan kullanıcısına NFT alan adı sağlayacağını açıkladı.

2011 Yılında ilk Bitcoin (BTC) blok gezginini piyasaya süren blockchain.com, kriptoda öncülüğü elde etmişti. Şirketin bu hafta, Unstoppable Domains ile ortaklığını açıkladı. Unstoppable Domains, alan adı almak, uzun cüzdan adreslerini kısaltmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Bununla birlikte şirket, Web3 hizmetlerinde bir kimlik firması ve 2,4 milyon kayıtlı kullanıcı adı yayınlayan bir alan adı sağlayıcısı. Bu noktada, iki şirket arasındaki ortaklık dahilinde Blockchain.com cüzdan sahipleri ücretsiz alan adına sahip olacak. Blockchain alan adına sahip olacak kullanıcılar, uzun adres kullanmak yerine “koinsaati.blockchain” gibi özelleştirilmiş isimlere sahip olacaklar.

Blockchain adları, Web3 tanımlayıcıları içinde kullanılmaktadır. Bu sayede şirket kullanıcılara, dApp’lerde, pazar yerlerinde, metaverse uygulamalarında işlem yapma hakkı sağladı. Blockchain.com’un baş sorumlusu Lane Kasselman, kullanıcıların şirketin gözetimsiz cüzdanından yararlanmasını kolaylaştıracağının altını çizdi. Buna ek olarak şunları söyledi:

Blockchain alan adıyla, kullanıcılarımız e-posta gönderir gibi kripto gönderip alabilir, aynı zamanda Web3’teki kimliklerine de sahip olabilirler. Unstoppable Domains ile ortaklığımız ilk özel üst düzey alanı (TLD) işaret ediyor. Bize blockchain adını, Blockchain.com Cüzdanının milyonlarca kullanıcısıyla paylaşmanın benzersiz bir yolunu sundu.

Buna ek olarak şirket, 10 Haziran 2022’de yaptığı açıklamada, blockchain alan adlarının şirketin web portalı üzerinden de kullanabileceğini belirtti. Bir NFT alan adı talep edildiğinde, ad sonsuza kadar kullanıcıya ait olur. Şirket, NFT alan adlarını oluşturmak için Polygon blokzincirinden yararlanır. Bununla birlikte, adla ilişkili basım ücreti veya yenileme ücreti yoktur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Emine Akbayır tarafından yazıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu.

Milletvekilleri: ABD Stablecoin Yasası Bu Yıl Onaylanabilir

STEPN

STEPN, Kendi Multi-Chain DEX’i Olan DOOAR’ı Piyasaya Sürdü!