in ,

BitMEX Borsası, BMEX Token’ının Piyasaya Sürüleceğini Duyurdu!

Finans alanında kırk yılı aşkın deneyimi bulunan profesyoneller tarafından geliştirilen BitMEX borsası, yerel kripto para birimi BMEX’in 11 Kasım tarihinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. 

Geçen yılın Aralık ayında BMEX token’ın duyurusunu yapan ve Şubat ayında kullanıcılara airdrop dağıtmaya başlayan BitMEX, resmi Twitter hesabı üzerinden BMEX’in piyasaya sürüleceği tarihi açıkladı. 

BMEX token, 11 Kasım saat 12.00’de (UTC) BitMEX spot borsası üzerinden BMEX/USDT paritesi üzerinden listelenecek. Borsa, BMEX/USDT’yi spot listelemesinin yanı sıra BMEX/USDT ve BMEX/USD, marjin kontratlarını türev piyasasında listeleyecek. 

Borsa yaptığı duyuruda, Şubat ayından bu yana 80 binden fazla yatırımcıya milyonlarca BMEX göndererek cömert bir airdrop gerçekleştirdiklerini belirtti. BMEX token’ın bu yılın Haziran ayında piyasaya sürülmesi bekleniyordu fakat şirket, piyasa koşullarını öne sürerek token’ın listelenmesini ertelemişti. 

BitMEX, BMEX token duyurusunu yaptığı paylaşımda, şirketin türev alanında pazar payını yeniden kazanmayı hedeflediği için token’ın müşterileri ödüllendirmek için kullanılacağını söyledi. Şirket bu ödüllerin, işlem ücreti indirimleri, çekim ücretlerinde azalma, iyileştirilmiş stake ödülleri ve yeni ürün ve hizmetlere erişim şeklinde sunulacağını belirtti. BitMEX, bir dönem türev piyasalarının %35’ini elinde bulunduruyordu. Bu rakam şu an için sadece %2 oranında. 

Listeleme tarihi ile ilgili açıklama yapan BitMEX’in Baş Pazarlama Sorumlusu Benjamin User, likidite büyümesine katkıda bulunmak ve kripto pazarlarını canlandırmak için lansmanın oldukça doğru bir zamanda olduğunu düşünüyor. 

BitMEX, BMEX stake eden kullanıcıların yararlanacakları fırsatları ve stake karşılığında alacakları ödüllerin yüzdesini gösteren bir de görsel paylaştı. 

Görselde paylaşılan bilgilere göre, 1000 adet BMEX stake eden kullanıcılar, alım ücretlerinde %4 indirim imkanı yakalayacaklar. Üç hafta boyunca 1000 adet BMEX stake edecek kullanıcılara ise %8 oranında stake ödülü verilecek. Yararlanılacak indirim ve ödül oranları stake edilen BMEX oranına göre değişiklik gösterecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin Sahipleri Son Düşüşte Ne Yaptı?

kripto

Binance ve FTX Arasındaki Gerilim Bybit ve Alameda’ya Sıçradı