in ,

Bithumb, Rakibi Binance’in Yerel Tokeni Olan BNB’yi Listeliyor

Güney Kore’deki ve Asya’daki en büyük borsalardan biri olan Bithumb, Binance Coin (BNB) adlı rakip borsanın yerel tokenini listeleyecek.

TechFlow’a göre Güney Kore menşeli Bithumb, 27 Mayıs 2021 tarihinde Binance’in platform para birimi BNB’yi listeleyecek. Büyük bir borsanın başka bir borsanın madeni parasını listelemesi oldukça nadir görülen bir durumdur. Bunun dışında Binance’in Bithumb’ı almaya çalıştığına dair söylentiler de var.

Bithumb

Binance, işlem hacmi açısından en iyi kripto borsalarından biri ve geçtiğimiz yıl kaldıraç ticaretinde de lider oldu. Binance ekosisteminin popülaritesi ve yerel zincir BSC’ye olan artan talep, BNB’yi bir hizmet tokeninden daha fazlası haline getirdi. BNB, indirimli alım satım ücretleri ve token swapları gibi çeşitli borsa içi işlemleri gerçekleştirmek için bir yardımcı token olarak başlatıldı, ancak token’ın popülaritesi bu boğa sezonunda Binance ekosisteminin yerel blok zinciri Binance Smart Chain (BSC) ile adından söz ettirdi.

Ethereum ağında artan gaz ücretlerinin ortasında ERC-20 tüccarları için popüler bir seçim haline geldi. BNB’nin fiyatı, 50 doların biraz altında işlem gördüğü Şubat ayının sonuna doğru muazzam bir yükseliş eğilimi görmeye başladı. İki ay içinde fiyat 10 katın üzerine çıktı ve 669 dolarlık yeni bir ATH seviyesi kaydetti.

Bithumb

Huobi de dahil olmak üzere çeşitli borsaların diğer yerel tokenleri de bu boğa sezonunda ilgi gördü, ancak hiçbiri BNB’nin fiyat artışına yaklaşamadı. BNB, boğa koşusunun zirvesinde fiyat hedefleri 1.000 doları aşan birçok kişi tarafından aktif olarak bir yatırım varlığı olarak görülüyor. BNB fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 376.76 dolardan işlem görüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

blockchain

Blokzincirinde Merkezileşme Emareleri

Lightning Network Nedir?