in ,

Bitgert (BRISE) Nedir? Nasıl Alınır?

Bitgert (BRISE), küresel olarak blok zinciri tabanlı denetimler ve ürünler için çözümler sunmayı amaçlayan, blok zincir tabanlı bir kripto mühendislik projesidir.

İlk piyasaya sürüldüğünde BNB zinciri üzerine inşa edilen Bitgert, ödülleri demek için BNB’yi kullandı. Ancak en önemli Bitgert gelişmelerinden biri olan BRC20 blok zinciri 2022 yılında piyasaya sürüldü. Bitgert, kullanıcılarına sıfıra yakın gas ücreti ve yüksek hızlı zincirler arası işlemler sunmaktadır.

Bitgert projesi, Bitgert blok zinciri, Bitgert Exchange, Paybrise, Realestate Marketplace, Decentralized marketplace, BRISE staking ve BRISE Swap gibi özellikleri de içermektedir. Proje, bu özellikleri ile birlikte popüler DEX platformu PancakeSwap’e bir alternatif sunuyor diyebiliriz.

Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki akıllı sözleşme bir geri alım mekanizmasına sahiptir. Daha açık bir ifadeyle anlatacak olursak, Bitgert her işlem ücretinin %5’ini geri alım için, %3’ünü pazarlama için ve %4’ünü stake ödülleri için yönlendirmektedir. Ekibe göre, geri alım BRISE token fiyatını destekleyerek onu deflasyonist bir varlık haline getirmeyi amaçlıyor.

BRISE, küresel ödeme sistemi olma konusunda gerçek bir kullanım alanına sahip olduğunu iddia ediyor ve BRISE dApp cüzdanında eşler arası (P2P) bir hizmet olarak uygulanıyor. Böylece alıcılar ve satıcılar üçüncü bir tarafın katılımı olmadan, P2P hizmeti aracılığıyla doğrudan etkileşime giriyor ve işlemler hızlı, güvenli ve sıfır ücretle gerçekleştiriliyor.

Bitgert’in Kurucuları Kimlerdir?

Bitgert projesi, 2021 yılının Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Tüm bu süre boyunca geliştirici ekip anonim olarak çalıştı, ancak zamanı geldiğinde kimliklerini açıklamayı planladıklarını belirttiler. Şimdiye kadar belirli bir tarih verilmedi. Ekibin doxxing yapması projenin itibarını ve BRISE’ın fiyatını olumlu yönde etkileyecektir, çünkü bu hareket kripto topluluğunun güvenini kazanmaya ve yatırımcılar arasında daha fazla ilgi yaratmaya yol açabilir. Ek olarak ekibe göre, kısa vadede borsa lansmanından önce Bitgert, Cayman Adaları’nda tüzel kişilik olarak tescil edilecek.

Bitgert’i Benzersiz Kılan Nedir?

Bitgert (BRISE), BNB Chain üzerinde konuşlandırılan bir protokoldür. Bitgert’in hızla büyüyen ekosistemi DeFi, NFT, Web3.0 ve Metaverse gibi alanları kapsamaktadır. Düşük gas ücretlerine sahip EVM uyumlu bir proje olan Bitgert’in ekosistemi aşağıda yer alan ürünleri sunmaktadır:

  • Android ve iOS için BRC20/ERC20/BEP20 destekli BRISE dApp cüzdanı: Bu cüzdan, kullanıcıların çeşitli kripto varlıklarını güvenli ve emniyetli bir şekilde göndermelerine, almalarına, depolamalarına ve takas etmelerine olanak tanır.
  • BRISE Swap: BNB Chain tarafından desteklenen hızlı ve ucuz bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). BRISE Swap, kendisini BNB Chain üzerinde BEP20 token’larını takas etmek için PancakeSwap platformuna alternatif olarak konumlandırmaktadır.
  • BRISE Staking: Program, BRISE sahiplerinin token’larını stake etmelerine ve ödül olarak BUSD kazanmalarına olanak tanır.
  • Lider Tablosu Destekli Denetim Çözümleri: Bitgert Audit, akıllı sözleşmeleri korumak için en son AI teknolojisini ve manuel kod incelemesini kullanır.
  • Bitgert Köprüsü: Ürün hala geliştirilme aşamasındadır, ancak yakın gelecekte teknoloji, varlıkların BNB Chain’den Bitgert Chain’e aktarılmasına yardımcı olacaktır.

Bitgert (BRISE) İstatistikleri

Toplam arzı 1,000,000,000,000,000 olan BRISE’ın dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %40’ına denk gelen 395,688,215,721,653’tür.

Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.00000404 dolar seviyesini 13 Ağustos 2021’de gören BRISE, en düşük fiyat olan 0.000000000616584 dolar seviyesini ise 9 Eylül 2021’de görmüştür.

Bitgert Ağı Güvenli mi?

BRISE Chain, güvenliği için proof-of-staked-authority konsensüs mekanizması kullanmaktadır. Lider tablosu destekli denetim çözümleri, Bitgert ağının güvenliğini sağlamayı amaçlamaktadır. Platform, eşit derecede akıllı sözleşmeleri ve blok zincirlerini korumak için ücretsiz deneti sağlar.

BRISE Nasıl Alınır?

BRISE, KuCoin, UniSwap, Bitfinex, PancakeSwap, Gateio, Poloniex ve MEXC gibi birçok büyük kripto para platformu üzerinde listelenmektedir. BRISE almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla bu varlığı alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Pozitif Fiyatlanmaya Devam Ediyor

Hacken Audit (HAI) Nedir? Nasıl Alınır?