içinde

Bitcoin’in Evrimi ve Pazar Gelişimine Yardımcı Olan Etkenler

Şu zamana kadar birçok insan Bitcoin‘in potansiyel gücünü ve faydalarını duymuştur. Kullanıcılarına birçok yönden fayda sağlayan popüler bir kriptopara birimidir.

Birçok insan, Bitcoin’in ileride pek çok alanda kullanılacağını düşünmektedir ve yatırımlarını bu yönde sürdürmektedirler. Bitcoin’in benimsenme süreci, istikrarlı ilerleyişi kabul gördüğü değer ve hacim aşamasına gelinceye kadar artarak devam edecektir.

Bitcoin, Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan ve çok çeşitli işlemleri bozuntuya uğratabilen, aslında üst düzey bir kamu defteridir.

Bu işlem çeşitliliği defterde, bonoları, hisse senetlerini ve diğer bazı parasal varlıkları içermektedir. İşlemlerinizin kayıtlarını dijital olarak saklayabilirsiniz.

Bitcoin’in pazar gelişimine çeşitli etkenler neden olmaktadır.

Microstrategy

1. Yatırımcılar

Bitcoin’in milyonlarca yatırımcısı bulunmaktadır ve her geçen gün artmaktadır. Önceden insanlar Bitcoin’e karşı bu kadar iyimser yaklaşmamaktaydı şimdi ise Bitcoin teknolojisinin gerçek değeri, insanların kriptopara birimi konusunda iyimser olmasından kaynaklanmaktadır.

Bunun nedeni, Bitcoin kullanmanın geri ödemelerinin çok iyi farkında olmalarından kaynaklanıyor.

Yatırımcılar bunları yalnızca uzun vadeli yatırım için kullanmadıklarını, aynı zamanda ticaret yaptıklarını ve iyi miktarda kazanç elde ettiklerini söylemektedirler.

2. Tüketiciler

Söz konusu tüketiciler olduğunda Bitcoin tüketicilere daha ucuz ve hızlı işlem gücü sağlamaktadır.

En iyi taraflarından birisi insanlar Bitcoin ile alışveriş yaparlarken herhangi kişisel bir bilgi paylaşmak zorunda kalmaktadırlar.

Tüketicilerde Bitcoin’i sadece alışveriş için değil aynı zamanda ticaret içinde kullanabilmektedirler.

3. İşletmeler

Son zamanlarda işletmelerde Bitcoin’i benimsemiş durumdadırlar. İşletmeler Bitcoin kullanarak tüm işlemleri anında ayarlayama imkanına sahip olurlar.

Daha düşük işlem maliyetleri ve daha düşük dalgalanma riski sunarak onlara yardımcı olmaktadır.Bazı tüketicilerin ödemeyi önce kredi kartından yapıp sonra geri çektiği kredi kartı dolandırıcılığının arttığını hepimiz biliyoruz.

Bir işletme Bitcoin’i kabul ettiğinde, insanlar bu dijital para birimini geri dönüşü olmayan işlemler yapmak için kullanacaklardır. Perakendecileri hileli işlemlerden kurtararak yardımcı olmaktadır.

4. Teknoloji Yaratıcıları

Bitcoin madenciliği üzerine çok sayıda yetenekli teknoloji yaratıcıları bulunmakta. Aynı zamanda bazı teknoloji yaratıcıları girişimcilik çalışmaları üzerine odaklanmıştır.

Bu geliştirici Bitcoin girişimcileri, Bitcoin borsalarını, Bitcoin cüzdan hizmetini geliştirmekte ve ayrıca alternatif dijital para birimleri oluşturmaktadırlar.

Bununla beraber, Bitcoin endüstrisinin güvenlik teknolojisinde ve protokollerde biraz geliştirme yapması gerekmektedir.

5. Hükümetler

Dünya çapındaki hükümetler Bitcoin ve diğer kriptopara birimlerinin yasallaştırılması konusunda pek dengeli bir yaklaşım sergilediler. Bu bakımdan bazıları tamamen yasaklarken bazıları da sorunsuz bir şekilde benimsiyor.

Öte yandan, Bitcoin için sınıflandırılmış kural ve düzenlemelerin olmadığı birçok ülkede var. Bu, Bitcoin kullanmanın yasal ve yasa dışı olmadığı anlamına gelir.

6. Düşünceler

Bunlar, Bitcoin pazarının gelişmesine yol açan kritik etkilerdir. Bitcoin, tüm dünyada giderek daha fazla benimsenen para birimidir.

Hatta bazıları bunun paranın geleceği olacağını düşünüyor. Lansmanından bugüne performansını görürsek, bu pazar oldukça gelişmiştir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Kübra Çorluk tarafından yazıldı.

Maltepe Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra kendisini içerik editörlüğü, yazarlık, SEO uyumlu makale yazımı alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlere editörlük ve SEO danışmanlığı yapmakta olan Kübra, KoinSaati ailesiyle tanıştıktan sonra kriptoparalar, Blockhain gibi pek çok alanda kendini geliştirerek tecrübe kazandı. Şuan da KoinSaati'inde "içerik editörü" ve "sosyal medya uzmanı" olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Kriptopara

Monsta Infinite (MONI) ve Polkacity (POLC) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Dogecoin Fiyatı, Elon Musk’ın Açıklamasından Sonra Yükselmeye Başladı