in , ,

Bitcoin’de Yön Nereye? Yükseliş Gelecek mi?

Kripto paralar, genel olarak hafta sonu dar bantta yatay hareketler sergilerken bu görünümü haftanın ilk gününe de taşıdı. Piyasa değeri açısından yüksek sermayeli kripto varlıklar, bugün karışık bir seyirde hareket ediyor. 

Bitcoin fiyatı, 18.400 dolara tırmandığı geçen hafta ortasından bu yana kaybettiği zemini henüz kazanamadı. 16.000 dolarlık destek, düşüşlerin daha fazla uzamamasını sağlamak açısından oldukça önemliydi. BTC, boğalar ve ayılar arasındaki yönsüz savaşın ortasında 16.700 dolar seviyesinde fiyatlanıyor. 

MACD göstergesi, ortalama çizginin altına kayarak geçen haftaki satış sinyalini güçlendirdi. MACD (mavi çizgi) sinyal çizgisinin (kırmızı) altında kaldığı sürece, en az dirençli yol aşağı yönde olacaktır. 

16.000 doların altındaki günlük kapanış, Bitcoin fiyatını 15.800 dolara düşme tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilir. Zorlama olursa Bitcoin fiyatı 12.000 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. Bazı analistler bu seviyenin nihai dip olduğuna inanıyor. 

Artan yönde, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (kırmızı), 100 günlük EMA (mavi) ve 200 günlük EMA (mor) gibi ana hareketli ortalamaların üzerinde bir toparlanma, düşüş görünümünü ve desteği geçersiz kılabilir. Bu durum da Bitcoin fiyatına, 20.000 dolara doğru bir ralli yaşatabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Sportzchain Kurucusu ve CEO’su Vinayak Yannam ile AMA Etkinliği

Argentine Football Association Fan Token (ARG) Nedir? Nasıl Alınır?