in ,

Bitcoin’de Son Durum Nedir? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Bitcoin yükseliş ivmesiyle girdiği ekim ayında bu hareketini devam ettirerek, geçtiğimiz gün 50,000 USD seviyelerinin üzerine çıkarak 51,800 USD seviyelerinden bir fiyatlanma gerçekleştirdi.

Bu yükseliş hareketi ile aynı zamanda 64,000 USD seviyelerindeki zirveden gelen ve uzun zamandır test edilmeyen düşen trend direncinin de kırılımı gerçekleşmiş oldu. 51,000 USD direncinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunabilmesi halinde Bitcoin’in karşılaşacağı ile direnç seviyesi olarak 52,900 USD seviyelerindeki direnç gösterilebilir.

SEC başkanı Gensler’in de Amerika tarafından kriptoparalara herhangi bir yasak getirilmeyeceğin ve bu konuda Çin gibi bir süreç yaşatmayacaklarını söylemesi üzerine piyasa üzerinde oluşan güven havası bu yükselişleri destekleyen faktörlerden biri oldu. Diğer bir etkili faktör olarak, Facebook hisselerinde yaşanan satışların çoğunun Bitcoin alımı ile sonuçlandığı haberleri olabilir. Facebook hafta başında %6 civarında bir değer kaybetmiş ve her yüzdelik dilim için yaklaşık olarak 6 milyar dolar değerinde bir para çıkışı gerçekleşmişti.

Pozitif piyasa hareketinin devamı halinde 52,900 USD direncinin de kırolımının gerçekleşmesi 57,900 USD seviyelerindeki dirence kadar götürebilir. 51,000 USD desteğinin altına gerçekleşecek kapanışlar halinde ise düşen trend içerisine geri dönüş yaşanacağından sırası ile 48,800 USD seviyelerindeki ara destek ve sonrasında 46,850 USD seviyelerindeki destek test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sorare

Bundesliga ve Bundesliga 2, Sorare’ye Katıldı

Madenciler, Bitcoin Fiyatında Ne Kadar Etkili?