in ,

Bitcoin’de Son Durum Nedir? | Bitcoin Teknik Analizi

Bitcoin

Geçtiğimiz hafta başından itibaren olumsuz haberler ile sert düşüşler yaşayan Bitcoin, dolar endeksinin de değer kazanması ile 41,000 USD altında bir fiyatlanma izliyordu.

Bugün yaşanan %5 civarındaki yükseliş ile bu süreç içerisinde oluşan düşüş trendini kırarak uzun bir süre sonra kriptopara piyasasında pozitif bir görünüm sergilenmesine olanak verdi.

Düşen trend direncinin kırılması ile 43,000 USD üzerine kadar çıkarken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 42,900 USD seviyelerinden fiyatlanarak küçük geri çekilmeler izleniyor.

Bitcoin

Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde 44,260-45,330 USD bölgesindeki direncin test edilme olasılığı da artıyor. Bu direnç bölgesinin kırılımı halinde ise 46,800 USD seviyelerindeki dirence kadar yükseliş hareketi devam edebilir.

Şu saatlerde gözlemlenen geri çekilmelerin devam etmesi halinde 41,950 USD seviyelerindeki ara destek test edilebilir. 41,950 USD desteğinin kırılımı halinde ise hem 40,750 USD desteğine kadar bir düşüş izlenebilir hem de düşüş trendine geri dönüş yaşanacağı için piyasa genelinde negatif bir havanın esmesine sebep olabilir.

TSİ ile 03:00’te gerçekleşecek olan aylık kapanışı bekleyen çok sayıda yatırımcının olduğu düşünülürse gün içerisinde hacim tarafında düşüşler gözlemlenebilir. Eylül ayına 47,100 USD seviyelerinden giriş yapılmıştı ve Bitcoin 52,900 USD seviyelerine kadar yükselmesine rağmen bu seviyelerde tutunamadı ve 39,600 USD seviyelerinde en düşük fiyatlanmasını gerçekleştirdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

NFT metaverse

Facebook, Metaverse İçin 50M$ Yatırım Fonu Başlattı

IOHK’nın Cardano İçin Büyük Planları Var