içinde , , ,

Bitcoin’de İzlenebilecek Olası Senaryolar

Bitcoin (BTC)

Hafta başından itibaren yaşanan sert düşüşler ile 55.600 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde 57.000 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. Haftalık toplam kayıpları %13 üzerine kadar çıkarken, aynı zamanda bu düşüşler ile sadece Bitcoin long pozisyonlarından 500 milyon dolar üzerinde bir tasfiye yaşandı.

Bitcoin (BTC)

55.180-58.150 bölgesindeki majör desteğe kadar geri çekildikten sonra bu bölgeden gelen alım tepkileri ile yukarı yönlü ivmenin tekrardan kazanılması için yeşil ışık yaktı. Alımların devam etmesi ve yukarı yönlü ivmenin tekrardan kazanılması halinde, gün içerisinde 59.770 seviyelerindeki ara dirence kadar bir yükseliş hareketi izleyebiliriz. Bu ara direnç kırılımının gerçekleşmesi, 63.000 dolar seviyelerinde düşen trend direncinin de test edilmesini sağlayabilir. 63.000 direnci daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi hem destek hem de direnç olarak uzun süredir önemli bir konumda ve bu süreç içerisinde sert hareketlerin yaşanmasına iki yönlü olarak da öncülük etti. Düşen trend desteğinin kırılımının gerçekleşmesi ile 68.400-70.000 bandı tekrardan test edilebilir.

59.770 ara direncinin test edilmesi ve bu seviyeden satışların gelmesi halinde ise 55.180-58.150 majör destek bölgesi tekrardan test edilebilir. Bu bölgeye geri dönüş yaşanması halinde ise önümüze iki seçenek çıkıyor. Birincisi, bu destek bölgesinden gelecek alımlar ile ikili dip oluşumu sonrasında bu formasyonun hedefi olarak zirve seviyelerinin de bulunduğu 68.400-70.000 bölgesine bir yükseliş hareketi. İkinci seçenek olarak da, bu majör destek bölgesinin aşağı yönlü kırılımı ile 51.000 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendinin devam etmesi.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Polkadot

Polkadot Satın Almak için 3 Neden

500 Milyon Dolarlık Bitcoin Long Pozisyon Liq Oldu