içinde , , ,

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin

68.500 dolar seviyelerinde oluşan direncin kırılımını gerçekleştiremeyen Bitcoin, 11 Kasım tarihinden itibaren başlattığı düşüş trendi içerisinde hareket etmeye devam ediyor. Bu süreç içerisinde sert düşüşler gözlemlenirken 59.900-61.600 majör destek bölgesinin de altında fiyatlanmalar yaşaması ile 57.250 seviyelerindeki desteğe kadar bu düşüşler devam etti.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

Yeni haftaya da kırmızı mumlar ile giriş yaparken, HUOBI borsasının verilerine göre 56.777 dolar desteğini tekrardan test etti. Bu destek seviyesi üzerinden gelen alımlar ile toparlanma belirtileri gösterse de, bu yazının hazırlandığı saatlerde 57.400 seviyelerinden işlem görürken, düşük hacimli bir hareket sergiliyor.

58.500 dolar seviyelerinde yeni bir ara direnç oluşumu da göze çarpıyor. Bu ara direnç seviyesinin kırılımının gerçekleşmesi halinde 59.900-61.600 bölgesindeki majör direnç tekrardan test edilebilir. Majör direnç bölgesi içerisinde gerçekleşecek olası bir fiyatlanma düşen trend direncinin de test edilmesini sağlayabilir ve bu direncin kırılımının gelmesi ile tekrardan yukarı yönlü bir ivme kazanabilir.

ABD Dolar Endeksi
ABD Dolar Endeksi

57.250 dolar desteğinin kırılımı halinde, düşüş trendi devam edecek ve 53.800 seviyelerindeki bir alt desteğin tekrardan ziyaret edilmesine yol açabilir. Dolar endeksindeki (DXY) yükselişlerin de hafta açılışı ile birlikte yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmesi, Bitcoin’de yaşanan düşüşlerde etkili oldu ve olmaya da devam ediyor. Dolar endeksinin 96.390 seviyelerindeki direnci test etmesi halinde gerçekleştireceği hareketler ile bu hafta özellikle takip edilmesi gereken bir detay olabilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Neden Cardano?

Binance

JasmyCoin (JASMY), Binance’ta Listeleniyor: JasmyCoin Nedir?