içinde , ,

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin

Salı akşamı başlayan düşüşlerin Çarşamba günü de devam etmesi ile %9 civarında bir değer kaybına uğrayan Bitcoin, 47.900 dolar desteğinin de altına sarkarak 47.300 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Bu süreç içerisinde altcoin’lerde de sert düşüşler yaşanırken, dünya genelinde artan Covid vakaları ve Omicron varyantının etkileri, düşüşlerdeki en önemli etken olarak gösteriliyor. Bu düşüşlerin diğer bir açıdan etkisi de, geçen hafta gerçekleşen yükselişler ile elde edilen kazanımların hemen hemen hepsinin geri verilmiş olması. Böylece 4 Aralık sonrası oluşan düşüş trendinin içine geri dönüş yaşandı. Trend direncinin üzerinde bir fiyatlanma gerçekleşmemesi halinde, 46.800 dolar desteği tekrardan test edilebilir.46.800 desteğinin kırılması halinde ise 41.900 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Düşen trend direncinin üzerine geri dönüş halinde ise yeni bir yükseliş trendi için 49.230 dolar seviyelerindeki ara dirençten kırılım ile onay beklenmesi sürecin takibi açısından önemli bir nokta. 49.230 kırılımı ile yeni bir yükseliş trendinin oluşması, 55.180-58.150 dolar bölgesindeki majör direncin test edilmesini sağlayabilir.

Covid vakaları açısından inceleyecek olursak, ABD hazine bakanlığının ve merkez bankasının, yeni kısıtlamaların gelmesi halinde, varlık alım programına devam etmek isteme olasılığı ve faiz artırımlarını 2022 ortasından, 2022 sonlarına erteleme gibi kararları peşinde getirebilir. Bu olasılıkların gerçekleşmesi halinde de dolar endeksinde sert düşüşler yaşanarak, dolar karşılığında işlem gören ürünlerin değer kazanması ve piyasada yeni bir yükseliş trendine girilmesine neden olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Kriptopara

28 Aralık 2021 SushiSwap (SUSHI), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri

kriptopara

Fantom (FTM), Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) Teknik Analizleri | 29 Aralık 2021