in ,

Bitcoin’de Dominance Düşerken Son Durum | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

41,200 USD seviyelerinden başlattığı ralli ile 58,000 USD seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştiren Bitcoin, bu süreç içerisinde piyasa hakimiyetini ele geçirmiş ve altcoinler bazında düşüşler yaşanmasına sebep olmuştu.

Dün öğlen saatlerinde Bitcoin Dominance üzerinde gerçekleşen ve beklenen düşüşlerin gerçekleşmesi ile altcoinlerde kısmen de olsa hareketlilikler gözlemlendi. BTC Dominance’ın 45.25 pivot bölgesinin altına sarkması bu geri çekilmelerin devam edeceğini gösterebilir.

Böyle bir durumun yaşanması halinde, gün içerisinde ABD tarafından açıklanacak ekonomik verilerin de istenilen seviyelerde gelmesi, piyasa genelinde yukarı yönlü hacimli artışları da beraberinde getirebilir. Sürekli olarak gündemde duran ABD enflasyon rakamları, beklenen seviyelerde dahi gelmiş olursa bu, dolar endeksinde geri çekilmeler yaratabilir.

Bitcoin tarafına bakacak olursak, hem yükselen trend yapısının bozulduğu, hem de RSI üzerinde negatif uyumsuzluk oluştuğu görünüyor. Kısa vadede 53,800 USD seviyelerinde oluşan desteğin bir çok defa test edilmesi, ancak bu seviyenin üzerinde sağlıklı bir şekilde tutunabilmesi de ABD verilerinin yarattığı bir belirsizlik olarak görülebilir.

53,800 USD desteğinin kırılımı halinde 49,000 USD seviyelerindeki bir diğer destek test edilebilir. Yukarı yönlü ivmenin tekrar kazanılması halinde ise öncelikle 57,160 USD seviyelerindeki direnç test edilebilir. Bu direncin kırılımı halinde 59,900-61,600 USD bölgesi ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Sivasspor

Sivasspor Fan Token Satışa Çıkıyor: $SIV Token Nasıl Satın Alınır?

çin, bitcoin

Çin Tarafından Gelen Yasaklamaların Arka Planı