içinde , , ,

Bitcoin’de Belirsizlik Sürüyor

Bitcoin

Bitcoin, 55.600 desteğini iki kere test ettikten sonra, bu destek seviyesi üzerinde oluşturduğu ikili dip formasyonu takibine girilirken, 58.500 ara direncine yakın bir seviyeden geri dönüş yaşadı. Bu geri dönüş hareketi çok sert olmamakla birlikte, yatay bir görünüm olarak karşımıza çıkıyor.

Dolar endeksindeki hızlı yükselişin de devam etmesi ile kararsız bir görüntü çizen Bitcoin, bu yatay hareketler ile altcoin’lere biraz hareketlilik getirdi. Yine dolar endeksinin 96.390 direncini kırması, 55.600 desteğine doğru geri çekilmeleri gerçekleştirdi.

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC) grafiği

Geri çekilmelerin devam etmesi halinde, sırası ile 55.600 ve 53.800 destekleri test edilebilir. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde yaşanan değer kayıpları nedeni ile, dolara geçişlerin bu açıdan da hızlanması, DXY üzerinde etkili oluyor.

58.500 ara direncinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 59.900-61.600 bölgesindeki majör direnç test edilebilir. Bu majör direnç bölgesinin kırılımı halinde ise düşen trend direncinin test edilmesi ve kırılımı takip edilebilir. Düşen trend direncinin kırılımı halinde sırası ile 63.000 ve 65.400 dirençleri test edilebilir. 20 ve 50 günlük hareketli ortalamaların altında fiyatlanma gerçekleşmesi henüz piyasa yatırımcıları için güvenli ortamın oluşmadığı düşüncesini de ortaya atabilir. Olası bir sert düşüş halinde 53.800 desteğinin kırılması, Temmuz ayından itibaren gelen yükseliş trendinin desteğinin test edilmesine kadar devam edebilir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

AS Monaco Fan Token

AS Monaco Fan Token ($ASM) Socios’ta Listeleniyor

Gear

Gear: Ultra Ölçeklenebilir Parachain