içinde ,

Bitcoin Zor Dayanıyor, On-chain Verilerine Dikkat!

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, hisse senetleri, forex ve tahvil piyasalarının oynaklık yaşadığı ve genel fiyat düşüşüyle ​​varlık piyasaları için zor bir hafta daha oldu. Avrupa enerji krizi kötüleşirken Euro bir kez daha USD paritesinin altında işlem gördü ve DXY Dolar Endeksi 109.30’un üzerinde yeni bir yirmi yılın zirvesine çıktı.

ABD Federal Rezerv yöneticileri Jackson Hole’da enflasyon konusunda dik bir duruş sergilemeye devam ederken küresel likidite için gelişen bir endeks olarak Bitcoin buna göre tepki verdi. Fiyatlar bu hafta düşük işlem gördü. Ve birkaç haftanın en düşük seviyesi olan 19.511 dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) Haftalık On-chain Verileri

ASOL, harcanan çıktı başına ortalama yaşı izler. Ancak kripto para hacmini yok sayar. Ocak 2021’den bu yana, hakim olan ayı ile aynı zamana denk gelen bir makro düşüş yaşanıyor. Bir grup eski kripto para son haftalarda yükseldi. Ancak bu sadece kısa bir an içindi.

Bitcoin

ASOL’de daha yüksek bir sürekli eğilim olmaksızın zayıf fiyat hareketi, mevcut talebin günlük satış baskısına zar zor dayanabileceğini gösterir.

Bitcoin için Talep Zayıf

Bunu, taşınan birim token başına ortalama yaş olan Dormancy’e bakarak daha fazla inceleyebiliriz. Bu ölçüm, harcanan token hacmini hesaba katar. Burada, kripto para başına ortalama yaşın birkaç yılın en düşük seviyelerine yakın olduğunu görebiliyoruz. Bu da ASOL artışının aslında BTC hacmi üzerinde çok hafif olduğu ve Bitcoin için çok zayıf talebin gözlemini desteklediği anlamına geliyor.

Bitcoin

Fiyatlar yükseliyor olsayd, bu çok yapıcı bir sinyal olurdu. Çünkü eski kripto paraların hareketsiz kaldığını gösteriyor. Ancak şu anki haliyle, bu durum bunun tersini gösteriyor. Bu nedenle fiyatlar, daha eski paralar yatırımcı cüzdanlarında kalsa bile hala çizgiyi korumak için mücadele ediyor.

Makro ölçekte, Tahrip Edilen Kripto Para Yılları metriği, nispeten önemli bir düşük seviyeye ulaşarak aşağı inmeye devam ediyor. Bu metrik, son 365 gün içinde (yıl olarak) yok edilen toplam kullanımı toplar. Düşük seviyeler genellikle belirleyici etken noktaları olur ve son aşama ayı piyasalarına özgüdür.

Bitcoin’in daha uzun vadeli bir dip oluşum modeli haline gelebilecek şekilde işlem görmesi makul olmaya devam ediyor.

Bitcoin için Dip Neresi?

Bitcoin için temel zayıf noktayı gerçekten ortaya çıkarmak için aşağıdaki Aktif Varlıklar tablosuna bakmamız gerek. Bu ölçüm, Bitcoin ağının ‘benzersiz günlük aktif kullanıcıları’ ile benzer olarak kabul edilebilir ve şu anda uzun süredir devam eden Ayı Piyasası Kanalının alt ucunu test ediyor.

Bitcoin

Bu, aktif kullanıcı tabanında çok az bir büyüme olduğunu ve ağın şu anda ‘tarihsel sınırlar’ içinde olduğunu düşündüğümüz minimum kullanıcı tabanı tarafından trafiğe kapatıldığını gösterir. Aktif varlıklar çok daha fazla düşerse kullanıcı tabanında talihsiz bir bozulmaya işaret eder ve uzun yıllardır görülmeyen bir toplu zayıflık bölgesine girer.

Tüm bu analizler sonucunda mevcut Bitcoin (BTC) kullanıcı tabanı performansının cansız olduğunu ve fiyat hareketinin anlık tepki yükselişleri dışında genel görünümde zayıf kaldığı sonucuna ulaşılmaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Önemini Kaybediyor mu?

Proof of Burn (PoB) Hakkında Her Şey