içinde , ,

Bitcoin Yükselişine Devam Edebilecek mi? | BTC Teknik Analizi

Kripto para, Bitcoin

9 Eylül tarihinde ivme kazanan Bitcoin (BTC) yükselişine devam edebilecek mi? Merak konusu. 20.000 dolar seviyesinin altındayken bir anda 21.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması, kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Bu yükselişi destekleyecek birtakım haberler de mevcut. Zira MicroStrategy’nin, daha fazla Bitcoin alabilmek için 500 milyon dolarlık MSTR hisse senedini satmak için SEC’e başvurdu ve Bitcoin’in piyasadaki ivmesini artırdı.

Halihazırda MicroStategy’nin (MSTR) portföyünde 129.000’den fazla Bitcoin bulunuyor. Görünen o ki şirket, portföyünü artırmaya hazırlanıyor. Cuma günü (9 Eylül) SEC’e sunulan bir izahnamede MicroStrategy, firmanın yatırım bankası Cowen & Co. ile A Sınıfı adi hisse senetlerinin 500 milyon dolara kadarını satmak için bir anlaşma sağladığını açıkladı. Elde edilecek gelirin, “Bitcoin alımı da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar” için kullanılacağı ifade edildi.

Bu açıklamaların ardından 9 Eylül itibarıyla MSTR hisse senedi fiyatı da ciddi şekilde artış gösterdi.

Bitcoin Teknik Analizi

Bu yazı hazırlanırken 21.238 dolarda işlem gören Bitcoin, hâlâ 200 günlük hareketli ortalamanın altında seyrediyor.

An itibarıyla bir süredir 17.800 – 19.000 dolar desteğinini üzerinde akümüle olan Bitcoin, 24.280 seviyesindeki dirençten geri dönerek tekrar destek üzerine tutundu. MicroStrategy haberiyle hızla yükselen kripto para sektörünün lokomotifi, kendini tekrar 21.000 doların üzerine attı. Burada ara dirençle karşılaşan Bitcoin’in yönünü takip etmek oldukça önemli. Zira MicroStrategy’nin bu hamlesi piyasadaki yatırımcılarda karşılık bulabilirse Bitcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın da üzerine çıkarak yükseliş trendini sürdürebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

En Fazla Türk Topluluğu Olan 20 Coin!

Yeni Nesil Akıllı Sözleşme Platformu: Gno Land Nedir?