içinde ,

Bitcoin Yükseliş Trendine Devam Edecek mi? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 26 Kasım

Ekim ayına girmemizle yukarı yönlü ivmesini hızlandıran Bitcoin, bu süreç içerisinde oluşturduğu trend desteğinden sürekli güç toplayarak yeni bir zirve gerçekleştirmişti. 69.000 dolar seviyelerinde gerçekleşen bu zirve sonrası sert düşüşler yaşayarak, yine Ekim ayından itibaren başlayan trend desteğinin kırılımını gerçekleştirdi. bu kırılım sonrası 63.000 seviyelerindeki güçlü desteğin de hızlı bir şekilde kırılması ile 58.500 seviyelerine kadar düşüş trendi devam etti.

59-900-61.600 bölgesindeki majör destek temasları ile hareketine devam eden Bitcoin için, bu majör destek bölgesinin üzerine geçiş sağlanamadığı sürece 57.250 seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir. 57.250 desteğinin kırılımı halinde ise 53.800 seviyelerinde, temmuz ayından itibaren takip edilen yükselen trend desteği test edilebilir. Bu trend desteği şu an için takip edilebilecek ilk majör trend desteği olarak görünüyor.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 18 Kasım

Yukarı yönlü ivmenin tekrar kazanılması halinde, 61.600 dolar seviyesinin üzerine çıkış yakalanması ve 63.000 dolar seviyelerinin test edilmesi yeni bir yükseliş trendinin oluşmasına yardımcı olabileceği gibi, bu geri çekilmelerin bir düzeltme olarak nitelendirilmesini sağlayabilir. 63.000 dolar direncinin kırılımı halinde 65.400 dolar direnci test edilebilir. Bu şekilde gerçekleşecek bir hareket piyasa üzerindeki negatif havayı ve belirsizliği büyük oranda giderecektir.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

IDO

Yakında IDO Yapacak 8 Yüksek Potansiyelli Proje | 18 Kasım

ConsenSys, Yatırımcılardan 200 Milyon Dolar Topladı