in , ,

Bitcoin’de Yön Tayini İçin Kritik Seviyeler | BTC Teknik Analizi

67.000 zirvesi sonrasında bir haftalık süreçte düşüş trendi içerisinde hareket eden Bitcoin, dün öğlen saatlerinde bu düşen trend direncinin kırılımını gerçekleştirerek 63.000 direncine kadar yükseliş hareketi gerçekleştirdi. 63.000 direncinin kırılımı ile düşen trend kırılımının onayını gerçekleştirecek olan BTC, 66.900 direncine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleştirebilir. 66.900 direncinin de kırılması halinde yükselen trend içerisine dahil olarak yeni bir zirve olasılığını yükseltebilir. İkili dip yapısının da bozulmadığı ve hedefine doğru hareket ettiği de görünüyor. Son saatlerde yaşanan yatay hareketlerin bir düzeltme süreci olduğu da söylenebilir.

63.000 direncinden reddedilmesi halinde Bitcoin, tekrardan düşüş trendi içerisine dahil olacağından bu direncin önemi her geçen saat artmakta. Düşen trend içerisine dahil olması halinde 59.700 seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme izlenebilir. 59.700 desteğinin altında ise 58.150-55.180 bölgesindeki majör destek bulunuyor.

Önümüzdeki süreçte herhangi bir negatif haber içeriğinin yayınlanmaması halinde Bitcoin için yeni zirve olasılığı analistler arasında daha ağır basan düşünce olarak ön plana çıkıyor. Bu açıdan bakıldığı zaman da 2-3 Kasım tarihlerindeki FED toplantısı dışında ekonomik takvim olarak herhangi bir negatif sürece şu an için rastlanmıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Arsenal Token ($AFC) Socios’ta Listeleniyor

kriptopara

Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) ve Cosmos (ATOM) Teknik Analizi | 26 Ekim 2021