in

Bitcoin Yeniden 60 Bin Üzerinde, Peki Düzeltme Bitti mi? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Geçtiğimiz son iki gün içerisinde %8 civarında bir düşüş yaşayarak genel piyasa koşullarında negatif bir etki yaratan Bitcoin, sadece dün yaşanan düşüşler ile %6 civarında bir değer kaybı görmüştü. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 60.900 seviyelerinden fiyatlanırken, bu kayıpların yarısını geri almış görünüyor.

58.000 dolar seviyesine kadar yaşanan ani ve sert düşüş ile panik havası oluşsa da bu panik ortamı çok da uzun sürmedi. 59.800-61.600 bölgesindeki direnci test eden Bitcoin, bu direncin kırılımını gerçekleştirmesi halinde düşen trend kırılımı için de onay alarak yeni bir yükseliş trendi başlatabilir. 67.000 zirvesinden gelen bu düşen trend direncinin kırılımı Bitcoin’i 65.400 seviyelerine kadar taşıyabilir. 65.400 direncinin kırılımı ise yeni bir ath süreci ve 68.500 seviyelerinde sonuçlanabilir.

Düşen trend direncinden reddedilmesi halinde Bitcoin 59.800 seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme yaşanabilir. 59.800 desteğinin kırılımı halinde ise 57.250 desteğine kadar düşüş trendi devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Dogecoin, Elon Musk

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 28 Ekim 2021

LUFC

Leeds United Token ($LUFC) Socios’ta Listeleniyor