in , , ,

Bitcoin Yeni ATH’sine Çok Yakın | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

Bitcoin ETF onayının detaylarının ortaya çıkmasından sonra sert bir yükseliş hareketi ile 58.140 dolar direncinin kırılımını gerçekleştiren Bitcoin tekrardan 60.000 dolar üzerinde fiyatlanmaya başladı. 62.900 dolar seviyelerine kadar yükselmesine rağmen, bu seviyelerden gelen kar satışlarının etkileriyle bir miktar geri çekilme yaşıyor.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 60.800 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, 59.700 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. 59.700 dolar desteğinin üzerinde başarılı bir retest süreci geçirmesi halinde 64.800 dolar seviyelerinde bulunan ATH tekrardan görülebilir. Bitcoin dominance’ının bu yükselişe uyum sağlaması halinde altcoinlerde geri çekilmeler devam edebilir.

Yeni bir ATH oluşması halinde 64.800 dolar üzerindeki fiyatlanmalar, bu yeni ATH seviyesi için 68.400-70.000 dolar bölgesi takip edilebilir.

59.700 dolar desteğinin üzerinde tutunma çalışması başarısız olması halinde ise Bitcoin, 58.140-55.200 bölgesindeki majör desteği test edebilir. 55.200 dolar desteğinin kırılımı halinde 51.000 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Pazartesi yada Salı günü netlik kazanacak olan Bitcoin ETF onayı genel olarak piyasalar üzerinde pozitif bir hareket olacağı yönünde belirtiliyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Altın Fiyatlarını Ne Hareketlendirir?

Varlık Alım Programı, Tapering ve Piyasalara Etkisi