in ,

Bitcoin Yatırımları Dur Durak Bilmiyor: Kanadalı Şirket 1,2 Milyon Dolarlık BTC Almayı Planlıyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, finansal ve teknoloji alanında söz sahibi olan şirketleri etkilemeye devam ediyor. Kanada’nın en önde gelen FinTech şirketlerinden birisi olan Mogo, 2021 yılında en az 1,2 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin satın almayı planlıyor.

Kanada başta olmak üzere, sektörde ciddi bir öneme sahip olan FinTech şirketi Mongo, BTC için 1 Milyon $ değerinde bütçe ayıracağını belirtti ve bununla birlikte gelecek yıl bu miktarı artırabileceğinin sinyallerini şimdiden yatırımcılarına verdi.

Mogo, Şirket Değerlerinin Yaklaşık %1,5 Olan Kısmını Bitcoin İçin Ayıracak

Vancouver merkezli FinTech şirketi, BTC ile ilgili planlarını bugün erken saatlerde açıkladı. Açıklamada, firmanın 2020 yılı sonu itibariyle toplam varlıklarının %1,5’ini birincil kripto para birimine tahsis etmeyi planladığı belirtiliyor. 1,2 milyon dolarlık başlangıç yatırımına ilaveten 2021 yılı içerisinde ek yatırımları da kapsayacak. Mogo’nun bu tutumu, kripto para birimiyle ilgili çabalarını ikiye katlayacak. Şirketin dijital varlık şubesi olan MogoCrypto, 2018 yılında faaliyete geçti. Firma, müşterilerin “Mogo App” aracılığıyla anında gerçek zamanlı fiyatlarla “BTC ticareti yapmalarını sağladığı için bunu “Kanada’da BTC alıp satmanın en kolay yolu” olarak tanımlamakta.

Bitcoin

Şirket kısa süre önce üyelerine Mogo’nun ürünleriyle etkileşim yoluyla BTC kazanmalarını sağlayan bir Bitcoin ödül programı duyurdu. Bu sisteme kayıt olan kullanıcılar, daha fazla varlık satın almadan Bitcoin birikimlerini artırma şansına sahip olacakları için bu sistem büyük ilgi gördü ve Mogo’nun lider kripto para birimine yatırımları için cesaret kaynağı oldu. Bu gelişmelerin hemen ardından Mogo’nun hisseleri %12’lik bir artış yaparak, 3,8 dolara kadar artış gösterdi.

BTC Yatırımlarının Ardı Arkası Kesilmiyor!

BTC’ye planlanan yatırımıyla Mogo, bu yılın ikinci yarısında varlığın önemli bir bölümünü biriktirmeye başlayan diğer büyük şirketlere ve kurumlara katılacak. NASDAQ listesindeki iş zekası devi MicroStrategy, birkaç satın alma ile ilkler arasındaydı. Nihayetinde, Michael Saylor’un şirketi 1 milyar dolardan fazla BTC satın aldı. Jack Dorsey’in şirketi, 50 milyon dolarlık bir satın alma ile BTC yatırımcı şirketlerin arasına katıldı. BTC’yi satın alan kurumlar arasında Wall Street Behemoth Guggenheim, riskten korunma fonları One River Asset Management, Ruffer Investment ve sigorta şirketi MassMutual da yer alıyor.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Polkadot Kusama’ya Karşı: İki “Kuzen” Blockchain Neden Kalıcı Olacak?

ETH/USD Fiyatı 2021 Yılında 680 Doların Üzerinde Büyük Bir Yükseliş Yapabilir