in , , , ,

Bitcoin Ve Kripto Para Piyasası Düşüşte: Son 24 Saatte Neler Oldu?

Kripto para piyasası güne kırmızı renk ile devam ediyor. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bütün piyasada ciddi bir düşüş hâkim. Son 24 saatte Bitcoin (BTC) %7.29, Ethereum (ETH) %8.0, Binance Coin (BNB) %7.13, Ripple (XRP) ise %12.49 oranında düşüş gösterdi.

Uzun zamandır devam eden boğa piyasasında bir düzeltme olduğunu gözlemliyoruz. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin (BTC) 61,683 USD ile yeni ATH’sine ulaşmıştı. Yazıyı kaleme aldığım anda ise 52,152 USD ile el değiştiriyor. Son ATH’sinden bu yana yaklaşık %14’lük bir düşüş olduğunu görüyoruz. Bu düşüş tabi ki yatırımcıların aklına hemen ayı piyasasını getiriyor.
“Kripto Para Piyasası Düştüğünde Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?” başlıklı yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kripto Para

Kaynak: Coin360

Bitcoin piyasa değerine baktığımızda ise, 19 Şubat 2021’de ilk kez 1 trilyon doları geçmişti. Ancak uzun süre tutunamadan tekrar 1 trilyon doların altına düşmüştü. En son ise 9 Mart 2021’de 1 trilyon doları geçmişti. Analist Willy Woo attığı tweette Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerinde kalacağını söylemişti. Ancak bugünkü düşüş ile birlikte tekrar 1 trilyon doların altına düştüğünü görüyoruz. Kripto paraların toplam piyasa değerinde ise 22 mart 2021’den bu yana %9.5 oranında bir düşüş gözlemliyoruz. Bu düşüşle birlikte kripto para piyasa değeri 1.66 trilyon dolara geriledi.

Kaynak: CoinMarketCap

Analist Josh Rager attığı tweette ise bu düşüşün en büyük faktörlerinden birinin kâr alma olabileceğini söyledi. Attığı tweette Microstrategy Ceo’su Michael Saylor’a değinen analist şu sözleri söyledi:

“Gerçekleşmemiş karlar bankaya girene kadar gerçekleşmezler. Saylor kâr almayacakmış gibi davranmayı bırakın, o gezegendeki diğer tüm fonlarla birlikte kâr alacak. Daha düşükten geri alacaklar”

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Polkaswitch

Polkaswitch Genel Lansmanı İçin Ön Kayıt

Binance Smart Chain (BSC) Etherum’un Yerini Alabilir