in ,

Bitcoin ve FED Kararları | BTC Teknik Analizi

15 Aralık 2021 tarihine ait Bitcoin (BTC) teknik analizimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Bugün sonuçlanacak olan ABD’deki FED toplantısından çıkacak olan kararlar beklenirken, genel piyasa görüşü olarak varlık alım programının hızlandırılması olasılığının ağırlıklı düşünce olması nedeni ile Bitcoin ve kripto paralar piyasası genel olarak bir satış baskısı görüyor.

ABD merkez bankasının kasım ayında başlattığı bu varlık alım programının azaltılması süreci 15 milyar dolardan 30 milyar dolara çıkartılması halinde dolar endeksinin değer kazanması ile birlikte para piyasalarında genel bir geri çekilme yaşanma olasılığı fiyatlanıyor.

Bitcoin
Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 15 Aralık 2021

Bu hızlandırma kararının gelmesi ile 2022 ilk yarısında varlık alım programını bitirerek, ikinci yarısında faiz arttırımına gidileceğinin açıklanması ise düşüşleri daha da hızlandırabilir.

46.800 desteği üzerinde uzun süredir yatay hareketler sergileyen Bitcoin, bu desteğin kırılması halinde 41.900 ve 39.600 desteklerini test edebilir. Ancak piyasa içerisinde, FED toplantısından çıkacak kararların son iki haftadır fiyatlanmış olduğuna dair bir görüş de azımsanmayacak sayıda yatırımcı tarafından desteklenmekte. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde ise Bitcoin daha fazla düşüş trendini devam ettirmeden, yukarı yönlü bir ivme kazanabilir. Bu yukarı yönlü hareketin başlaması halinde ise karşılaşacağı ilk direnç seviyesi olarak 51.000 dolar seviyeleri test edilebilir. 51.000 dolar direncinin kırılımı halinde ise 55.180-58.150 bölgesindeki majör dirence kadar bit yükseliş trendi oluşturabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Haftanın Lansmanları

Yakında Piyasaya Sürülecek 7 DeFi ve NFT Projesi

Stablecoin

zMorgan, Stablecoin Sorununu Nasıl Çözüyor?