içinde ,

Bitcoin ve Ethereum Tarafında Düzeltme, APE’te Sert Düşüş

Bitcoin 42.250 USD direnç bölgesini geçemeyince destek seviyesine doğru geri çekildi. 40.500 USD seviyelerine kadar geri çekilen BTC, yeniden güç topladı ve şu anda 41.300’lü seviyelerde hareket ediyor. 

Benzer şekilde, çoğu majör altcoin de dalgalı hareket ediyor. ETH 3.000 USD’yi geçmekte zorlanıyor. XRP, 0.82 USD’yi test etse de geri çekildi. ADA 0.92 USD seviyesindeki kilit direnç bölgesini geçebilmiş değil. 

Bitcoin

42.250 USD direncini kırma girişimi başarısız olduktan sonra Bitcoin’de aşağı yönlü bir düzeltme hareketi başlamıştı. 40.500 USD seviyelerine kadar geri çekilen BTC, yeniden güç toparladı ve şu anda 41.300’lü seviyelerde hareketini sürdürüyor.

Haftalık ana destek noktası 40.000 USD seviyesinde olan Bitcoin’de, bu seviyenin aşağı yönlü kırılması durumunda bir sonraki destek seviyesi olarak 39.000 USD verilebilir. Diğer taraftan hareketin 41.250 USD seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda ise hareket yeniden bir sonraki direnç noktası olan 42.250 USD’yi test edebilir. 

Ethereum

Ethereum, 2.950 USD seviyesinde dirençle karşılaşınca geri 2.900 USD’nin altına kadar sarkmıştı. Şu aşamada Ethereum, 2.910 USD civarında seyrediyor. 

Hareket güç kazanmayı başaramadığı durumda ilk destek seviyesi olarak 2.800 USD gösterilebilir. Hareketin bu seviyenin altına olası sarkması durumunda ise sonraki destek ise 2.750 USD seviyesinde. Yukarı yönde ilk direnç 2.920 olarak gözüküyor. Bu seviyenin üstünde daha önemli direnç ise 2.950 USD seviyesinde.

ADA, SOL, DOGE ve XRP 

Gün içinde 0.86 USD’ye kadar gerileyen ADA güç topladı, 0.90 USD’yi test ediyor. ADA için önemli direnç seviyesi 0.92 USD olarak görülüyor. 

Solana (SOL), 92 USD direnç bölgesini aşamadı. 85 USD desteğinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat düşebilir. Bu durumda, SOL belki 78 USD’ye doğru geri çekilebilir.

kriptopara

DOGE 0.125 USD direnç seviyesini test ettikten sonra destek seviyesine geri çekildi. Şu aşamada 0.120 USD civarında seyrini sürdürüyor. DOGE için 0.118 önemli bir destek noktası. 

XRP 0.82 USD’yi aşabilmiş değil. 0.788 USD seviyesine kadar geri çekilen XRP, bu seviyede güç toplayarak yeniden 0.82 USD’yi test etmeye çalışıyor. Bu seviye geçilemediği takdirde 0.788 USD ilk destek olurken, bunun altında ikinci destek 0.768 USD seviyesinde. 

SHIB, MATIC, UNI, MANA, ICP, SAND, FTM ve MIOTA dahil birçok altcoin kırmızı bölgede bulunuyor. Tersine, DASH %8 arttı ve 119 USD civarında işlem görüyor. AVAX, %5’e yakın arttı, 19 USD seviyesini test ediyor. LINK %2 civarında artarken, DOT tarafında artış çok sınırlı kaldı. Bu arada, yeni çıkan APE, geçtiğimiz cuma ulaştığı zirveden sonra sert geri çekildi. Cuma günkü zirvesinden sonra bugün 10.50 USD seviyesinde seyreden APE, zirvesinden %70 geri çekildi, bugünkü kaybı ise %5 civarında.

Kaynak: http://cryptonews.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Binance

Biswap (BSW) Binance’de Listeleniyor: Biswap (BSW) Nedir?

Geçtiğimiz Haftanın En Çok Dikkat Çeken Coin’leri I 21.03.2022