in , ,

Bitcoin ve Ethereum İçin Önemli Veriler Negatif!

Geçen haftaki yükselişten sonra, kripto para piyasası bir kez daha satış baskısı altına girdi. Hafta sonu boyunca, Bitcoin satış baskısı belirtileri gösterdi. Şu anda 22.010 $ fiyat ve 424 milyar $ piyasa değeri ile %2.55 düşüşle işlem görüyor.

Popüler piyasa analisti Rekt Capital şöyle açıklıyor: “BTC’nin 200 haftalık MA’yı destek olarak geri almaya başlaması için 22.800 doların üzerinde Haftalık Mum Kapanması gerekiyor.” Bununla birlikte, BTC’nin bu hafta 200 WMA desteği altında kapatması muhtemeldir.

Bu, ayıların hala Bitcoin ve kripto üzerinde güce sahip olduğu ve geçen haftaki geri dönüşün zorlu bir trend dönüşü olmadığı anlamına gelir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Makro ortamda durum kötüleşirse, muhtemelen BTC’nin bir kez daha 20.000 doların altına düştüğünü görebiliriz.

Ethereum Alım Satım Algısı Negatife Dönüyor

Ethereum geçen hafta sonu 1.600 doları aşan güçlü bir rahatlama rallisi yaptı. Ancak, şimdi kısmen düzeltme yedi ve şu anda 1.541 dolar seviyelerinde işlem görüyor. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, ETH trade duyarlılığının artık negatif bölgeye düştüğünü açıklıyor. Santiment şu şekilde ifade etmiş:

Ethereum 24 Temmuz Pazar günü yukarı ve aşağı hareket etti ve 1.540 dolara düşmeden önce 1.640 doların üzerine çıktı. Trade yapan kişiler, yutturmacaya inanmamaya devam ediyor ve fiyatların #FOMC toplantısına doğru düşmesini bekliyor. $ETH volatil kalmaya devam etmeli.

Öte yandan, ETH gaz ücreti önemli ölçüde düştü. Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunan kripto analisti Colin Wu açıklıyor.

Colin Wu, ETH gaz ücreti düşüşü için; “Ethereum’un 7 günlük ortalama gaz ücreti, bir yılda rekor düşük olan 25.825 Gwei’ye ulaştı. Dün minimum gaz ücreti 3gwei’ye düşürüldü. Mevcut gaz ücreti 4gwei, ETH transfer maliyeti 0,51 dolar ve ERC20 transfer maliyeti 1 dolar.” dedi.

Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) gibi diğer altcoin’ler, geçen hafta çift haneli getiriler kaydederek nispeten iyi performans gösteriyor. Ancak satış baskısı devam ederse, kripto piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşebilir. Bu hafta FOMC toplantısı iyi takip edilmeli.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Kripto Para Birimi Stake Rehberi

Bitcoin (BTC) FED Haftasına Düşüşle Başladı! Güncel Teknik Analiz