içinde

Bitcoin ve Ethereum Hakkında Son Öngörüler Nedir?

Bitcoin (BTC) $24.000 seviyesinin üzerinde kalıcı olmaya çalışırken Ethereum (ETH) tarafında ise Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Merge öncesinde pozitif hava korunmaya çalışılıyor. Önde gelen kuruluşlardan raporlar ve açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bloomberg ve Citi Bank’den gelen açıklamaları sizin için derledik.  

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların önemli ölçüde iskontolu işlem gördüğünü düşünüyor.

“Bitcoin (BTC), 100 haftalık hareketli ortalamasına kıyasla şimdiye kadarki en düşük seviyesinde hareket ediyor. Bu durum kalıcı bir boğa piyasası içinde aşırı iskontolu olarak nitelendirilebilir.”

Bloomberg kıdemli stratejisti McGlone, FED’e rağmen Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) öne çıktığını düşünüyor.

“Bitcoin, küresel dijital teminat olma yolunda ilerliyor. Ethereum ise en çok işlem gören kriptoları mümkün kılarak dijital devrimin birincil itici gücüdür.” 

Citi Bank ETH Merge Raporu

Citi Bank geçen hafta, Merge’ün, Ethereum ağı üzerindeki olası yansımalarını değerlendiren bir araştırma raporu yayınladı. 

Citi Bank’ın Merge sonrasına yönelik öngörüleri arasında, ağdaki enerji yoğunluğunun düşmesi, deflasyonist bir valığa geçiş, sharding yoluyla daha ölçeklenebilir bir yol haritası gibi faktörler bulunuyor. Raporda yapılan tahminlerin kısa özeti şu şekilde, 

  • Ağın enerji ihtiyacı %99.95 azalacak, Ethereum nispeten verimli enerji kullanımı ve çevre dostu bir dijital varlığa dönüşecek
  • Blok süresi 13 saniyeden, 12 saniyeye düşecek. Buna karşılık işlem hızı yalnızca %10 oranında yükselecek.
  • Dijital varlığın arzı yılda %4,2 oranında düşecek. Ethereum deflasyonist bir yapıya bürünecek. Değer saklama aracı olarak daha fazla öne çıkacak.
  • PoS’a geçiş, Ethereum’u nakit akışlarıyla verimli bir varlığa dönüştürecek. Potansiyel nakit akışlarına sahip olmak şu anda mevcut olmayan bir dizi değerleme yönteminin kullanımına imkan sağlayacak.
  • Ethereum hem getiri sağlayan hem de deflasyonist bir varlık olacağından dolayı en yüksek verime sahip blockchain olma olasılığı düşük olacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Kripto para, Bitcoin

Kripto Paralar Dünya Çapında Benimseniyor mu? Haftanın Öne Çıkanları

EQIFi (EQX) DeFi Sektöründe Neleri Değiştirecek?