in ,

Bitcoin ve Ethereum, Celsius Teknik Analizleri I 03.07.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Celsius (CEL) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) tarafında konsolide olma çabası güç kazanamadı, zayıf eğilim devam ediyor. Yazı kaleme alındığı sırada Bitcoin (BTC) $19.080 seviyesinden fiyatlanıyor. Bu aşamada geçtiğimiz haftalarda $20.000 olan psikolojik destek seviyesi $19.000 olarak güncellenmiş durumda denilebilir. 

Haziran ayındaki kayıplar, enflasyon korkuları ve kripto endüstrisindeki iflas haberlerinin neticesinde derinleşti. Three Arrows Capital’den gelen haberler tazeliğini korurken, dikkatler, iflas başvurusuna hazırlandığı söylenen başka kuruluşlara dönmüş durumda. 

İlk destek seviyeleri olarak $19.000 – $18.600 bandı verilebilir. Yazının başında belirtildiği üzere $19.000 psikolojik destek seviyesi olması açısından önemli. Bu bandın altına salınım göstermesi durumunda bir sonraki destek seviyeleri ise $18.000 ve $17.600 olarak görülüyor. 

BTC/USD (4 saatlik grafik)

Buna karşılık ilk direnç seviyesi ise $19.500 – $19.700 bandında bulunuyor. Hareketin bu bandın üzerinde olası kalıcılık sağlaması durumunda ise bir sonraki direnç seviyesi $20.000 noktasında bulunmakta. 

Ethereum

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Ethereum (ETH) 3 haneli seviyeleri kısa süreliğine yeniden test etmişti. 3 haneli mi yoksa 4 haneli olacağına karar veremeyen Ethereum (ETH) yazı kaleme alındığı sırada $1.100 seviyesini test etmeye çalışıyor. 

ETH/USD (4 saatlik grafik)

Daha önceki analizlerimizde omuz-baş-omuz formasyonu olma ihtimaline değinmiştik. Bu olasılık artık oldukça düşük gözüküyor. Ethereum (ETH) tarafında ilk destekler $1.030 ve $1.000 psikolojik seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyelerin altına salınım göstermesi durumunda ise bir sonraki destek $920 noktasında. Buna karşılık ilk dirençler ise $1.110 –  $1.120 bandı olarak görülüyor. 

Celsius

Celsius (CEL) son 24 saat %25’in üzerinde artış kaydetti. Yazı kaleme alındığı sırada $0.77 seviyesinden fiyatlanıyor. Sabah saatlerinde, Celsius Network’ün yaklaşık 150 çalışanını işten çıkardığına yönelik haberler piyasaya düştü. 

CEL/USD (4 saatlik grafik)

Celsius (CEL) tarafında ilk destekler $0.70 ve $0.65 bandında bulunuyor. Bu seviyelerin altına sarkması durumunda bir sonraki destekler ise $0.55 ve $0.45 olarak görülüyor. Buna karşılık ilk dirençler ise $0.85 ve $0.95 – $1.00 seviyelerinde bulunuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Three Arrows Capital, ABD’deki Varlıklarını Korumaya Çalışıyor

Ripple, CBDC İş Birliği ile 197.000 Dolarlık Hackathon Başlattı