in , ,

Bitcoin Varlığıyla Gayrimenkul Almak

Bitcoin

Magnum Real Estate Group (Magnum Gayrimenkul Grubu), kriptoparaları ödeme yöntemi olarak kabul eden son şirket oldu.

New York merkezli emlak şirketi Magnum Real Estate Group, Manhattan’da bulunan yaklaşık 30 milyon dolar değerindeki zemin katta bulunan 3 dükkânın satışı için Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak kabul edecek.

Ayrıca Otizm Bilim Vakfı (ASF – Autism Science Foundation), insanların kriptopara bağışı yapmasına izin vereceğini duyurdu. Vakfın kabul edeceği kriptoparalar şu şekilde: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), USD Coin (USDC) ve Dai (DAI).

BTC Emlak Sektörünü İstila Ediyor

Yakın tarihli bir rapora göre, önde gelen Amerikan emlak yönetim firmalarından biri olan Magnum Real Estate Group müşterilerin, Manhattan’da bulunan ve 29 milyon dolar değerinde olan, zemin katta yer alan 3 mağazayı satın almak için Bitcoin kullanmalarına izin verecek. İleride yapılacak kriptopara transferleri, bir bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı olan BitPay tarafından gerçekleştirecek.

Magnum Real Estate’in Yönetici Ortağı Ben Shaoul, şirketinin daha önce bu ödeme yöntemini kullanarak daire sattığı için dijital varlıklar konusunda deneyime sahip olduğuna dikkat çekti.

BitPay’in Baş Ticaret Sorumlusu Sonny Singh ise, Hong Kong veya Çin anakarasındakiler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden potansiyel alıcıların mülk satın almak için Bitcoin kullanabileceğini açıkladı:

“Kripto’nun güzel yanı, küresel bir dijital varlık olmasıdır. Müşterinin ödeme yapmak için QR kodunu okutması yeterli.”

Birisi 29 milyon doları BTC olarak öderse, anlaşma emlak sektöründe kripto ile satın alınan en pahalı işlem olacak. An itibariyle rekor Miami Beach’teki lüks bir çatı katına ait. Bu yılın haziran ayında, ismi açıklanmayan biri, okyanus kıyısındaki apartmanın satın alma işlemini 22,5 milyon dolar değerindeki dijital varlık ile yapıldı.

ASF Kripto Bağışlarını Kabul Ediyor

Kriptoparaları ödeme yöntemi olarak kabul edenler bir başka kuruluş ise Otizm Bilim Vakfı (ASF). Hastalıktan muzdarip çocukların ve yetişkinlerin hayatlarını destekleyen kâr amacı gütmeyen kuruluş, artık yedi farklı kriptoparayı bağış olarak kabul ettiğini duyurdu. Bunlar Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, USD Coin ve Dai.

Kriptopara, Bitcoin

ASF’nin Kurucu Ortağı ve Başkanı Alison Singer, bu yeni fırsatın ihtiyacı olan insanlar için oldukça faydalı olabileceğine dair umutlarını dile getirdi:

“Hem bireylere hem de şirketlere otizmli insanların hayatlarında anlamlı bir fark yaratmanın başka bir yolunu sağlayan kriptoparaları da içerecek şekilde bağış toplama mekanizmalarımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz.”

Ayrıca Wall Street Rides FAR (WSRF) bağış kampanyasından da bahsetti. Gemini, BlockFi, FTX, Paxos ve Fireblocks gibi birçok önde gelen kripto şirketi, şimdiye kadar 2 milyon dolardan fazla para toplanan ASF için, yaklaşmakta olan yıllık hayırseverlik bisiklet ve yürüyüş etkinliğine sponsorluk sözü verdi.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Bitcoin

Evergrande Krizinin Etkisi Devam Ediyor: Bitcoin Düşüyor

Farklı Blokzincirleri Ethereum Ağına Bağlayan Köprüler