in , , ,

Bitcoin Tarafından Büyük Bir Hareket Görebilecek miyiz?

Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC) yükseliş ivmesini korumaya çalışıyor. Hafta sonu, fiyat konsolidasyondan başka bir şey yapmadığı için Bitcoin fiyatında büyük bir hareket göremedik. 

3.000 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıktığı için tüm gözler Ethereum’un üzerindeydi ve ETH fiyatının bu gidişle 5.000 dolar fiyat seviyesine ulaşması kuvvetle muhtemel. Ethereum (ETH) 5.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşabilirse altcoinlerde önemli yükseliş hareketlerin başlayacağı düşünülüyor. Teknik analiz açısından, Bitcoin fiyatı iki haftalık kayıplardan sonra ilk haftalık kazançlarını açıkladı ve bu, belki de kripto para lideri için satışın sona erebileceğini ve fiyatın yükseliş eğilimini sürdürmeye hazır olabileceğini gösteriyor. Elbette Bitcoin fiyatı için en önemli direnç seviyesi, boğalar ve ayılar arasında bolca savaş gördüğümüz bir seviye olan 60.000 dolar seviyeleridir.

Bitcoin

Bu psikolojik direnç seviyesinden sonra, trader’lar tüm zamanların en yüksek seviyesine odaklanacak ve çabaları bu seviyenin üzerine çıkmaya ve fiyatı 70.000 dolar olan bir sonraki önemli direnç seviyesine doğru itmeye devam edecek.

BTCUSD

Günlük grafikteki fiyat, Bitcoin fiyatı için son derece yükseliş gösteren 50 günlük SMA’nın üzerine çıktı. Fiyat bu hareketli ortalamanın üzerinde kaldığı sürece, Bitcoin fiyatı için büyük olasılıkla daha yüksek hareketler göreceğiz.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Plethori

Plethori (PLE) Platformu Nedir?

blockchain, Seyahat

Blockchain İle “Seyahat Ve Mobilite” Sektörü