in ,

Bitcoin, Taproot Güncellemesi Öncesi Yeni ATH Seviyesine Ulaşabilir mi?

Bitcoin

Taproot, 2017 SegWit yükseltmesinden bu yana Bitcoin ağına yapılan en önemli yükseltmedir. Bitcoin mempool’ları, son fiyat keşfi boyunca bile boş kalmaya devam etti ve bu da artan perakende faaliyeti için kapsam anlamına geliyordu. Analistler, BTC’deki zincir içi aktivitenin artmasının beklendiğini ve bunun da Bitcoin fiyatını daha da artıracağını doğruluyor.

Bitcoin’in akıllı sözleşme esnekliğini genişletmeyi ve BTC ağındaki gizliliği artırmayı vaat eden bir yükseltme olan Taproot aktivasyonu, iki hafta boyunca çıkarılan nitelikli bloklardan %90 destek alındıktan sonra Haziran 2021’de onaylandı. Yükseltme, 16 Kasım’da yayınlanacak.

Ağın Güvenliğini ve Gizliliğini Artırmak için Bitcoin Taproot Yükseltmesi

Bitcoin ağının en önemli yükseltmesi, 2017’de SegWit’in ağa adapte edilmesiydi. SegWit, Lightning ağının başlatılmasını sağlayarak Bitcoin’in ölçeklenmesine yardımcı oldu.

SegWit, BTC blockchain’in blok boyutu sınırını artırarak Bitcoin işlemlerinden imza verilerini çekmesine yardımcı oldu. İşlem imzalarının ayrılması hala imzaların blockchaine kaydedildiği anlamına geliyordu.

Taproot yükseltmesi, ortak anahtarları ve imzaları “threshold public keys” ve “threshold signatures” olarak birleştirerek daha yüksek gizlilik sağlar. Bu, onları normal işlemlerden ayırt edilemez kılar ve BTC ağındaki katılımcıların gizliliğini artırır.

Bundan iki hafta sonra, Bitcoin’in Taproot yükseltmesi 709,632 bloğunda etkinleştirilecek.

Analistler BTC fiyat trendindeki belirsizliğe dikkat çektiler ve Kasım ayı sonuna kadar bu trendin sürebileceğini öngördüler.

Kripto para analisti ve İnsan Hakları Vakfı’nın Baş Strateji Planlama Sorumlusu Alex Gladstein, Taproot yükseltmesinin kesinlikle henüz Bitcoin’de fiyatlandırılmadığına inanıyor.

 

CryptoQuant’ta bir analist olan Jan Wuestenfeld, Bitcoin mempool’unun en son fiyat keşfi boyunca boş kalmaya devam ettiğini gözlemledi.

Mempool’lar, onaylanmamış işlemleri depolamak için kullanılan bir kriptoparanın node mekanizmasıdır. BTC mempool, henüz bloklara dahil edilmemiş işlemler için bir bekleme odası olarak kabul edilir. Boş bir mempool, bir pazarın yavaşlığının veya varlıktaki perakende faaliyet eksikliğinin bir işareti olarak kabul edilir.

BTC ağ işlemlerindeki düşüş, Bitcoin mempool’larını daha sık boşaltır. Wuestenfeld, Bitcoin’de yeni ATH seviyesine ulaşmak için perakende coşkusunun gerekli olduğunu düşünüyor.

FXStreet analistleri BTC fiyat trendlerini değerlendirdi ve devam eden boğa koşusunda Bitcoin rallisinin 77.000 dolara çıkacağını tahmin etti.

https://www.youtube.com/watch?v=pZS6yNGe5JE&t=2s

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Ninneko

Ninneko (NINO) Nedir?

$LOCG ile KuCoin Metaverse All-Star Havuzuna Nasıl Katılabilirsiniz?