in

Bitcoin Tamam mı, Devam mı? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin, kripto para

67.000 dolar seviyesinde belirlediği yeni zirve sonrası düşüş trendi içerisine giren Bitcoin, bu yazının hazırlandığı saatlerde 62.900 seviyelerinden fiyatlanırken hem 63.000 direncini hem de düşen trend direncini kırmak için çalışıyor. Bu direncin kırılımı halinde, 66.900 seviyelerindeki dirence kadar bir yükseliş gerçekleşmesi mümkün. 66.700 direncinin kırılımı ise şu açıdan büyük bir önem taşıyor; bu direncin kırılımı ile Bitcoin Ekim ayı itibariyle başlattığı ve yeni zirveye kadar fiyatlanmayı taşıyan yükselen trend içerisine dönüş gerçekleşecek. Bu dönüşün gerçekleşmesi ile 68.800-70.000 bandındaki direnç bölgesi test edilebilir.

Bitcoin

Aynı zamanda 59.700 desteği üzerinde oluşan ikili dip formasyonunun hedef seviyesi olarak da 66.900 direnci görünüyor. Kısacası yeni bir ATH için Bitcoin’in öncelikle 63.000 sonrasında 66.900 dirençlerinin kırılımını gerçekleştirmesi gerekiyor.

63.000 direncinden reddedilmesi halinde ise düşen trend içerisindeki hareketlerine devam edecek olan Bitcoin, 59.700 desteğini tekrardan test edebilir. 59.700 desteğinin kırılımı halinde ise 58.150 desteğine kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Aston Villa Token ($AVL) Socios’ta Listeleniyor

Schrödinger’in Bitcoin’i