in ,

Bitcoin SV (BSV)’nin %51 Saldırısına Maruz Kaldığı Bildirildi

Bitcoin SV (BSV)’nin dün saat 14.45 civarında başlayan bir %51 saldırısına maruz kaldığı bildiriliyor. Saldırı zincirin 3 adede kadar versiyonunun aynı anda çıkarılmasıyla sonuçlandı. Coin Metrics tweeter hesabından FARUM risk yönetimi platformunun %51 saldırısını tespit ettiğini doğruladı.

Saldırıyla ilgili bilgiler yine Coin Metrics’te ağ verisi ürün yöneticisi olan Lucas Nuzzi tarafından da doğrulandı. Attığı tweet’te “birisi ciddi şekilde BSV’yi yok etmeye çalışıyor” dedi.

Coin Metrics yine attığı bir tweet’te senkronizasyonla ilgili çalışmaların olduğunu söyledi. 14 blok derinliğe sahip bir yeniden düzenlemeye tanık olduklarını açıkladı.

Öte yandan Bitcoin Association da saldırı hakkında açıklama yaptı.

Bitcoin SV Kasım 2018’de Bitcoin Cash’in çatalanması sonucu oluşmuştu. Bununla beraber Bitcoin ve Bitcoin Cash ile aynı para politikasına sahiptir.

Bu da ilginizi çekebilir: 3 Ağustos 2021 Tarihli Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyat Analizi

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bright Union

Bright Union Projesi Fenomenlerin Dikkatini Çekti

Bitcoin

Grayscale, Yönetimi Altındaki Toplam Varlıkları 34.5 Milyar Dolar Açıkladı