in ,

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır?

kripto blockchain

Bitcoin SV, Bitcoin ağının iyileştirilmiş ve daha ölçeklenebilir hale getirilmiş versiyonudur. Bitcoin SV, Bitcoin fork’u olan Bitcoin Cash üzerinden fork’lanarak oluşturulmuş bir kripto para birimidir.

Bitcoin SV Ekibi

2017 yılında bir grup yazılımcı, Bitcoin Cash ağında hard fork gerçekleştirerek 8 MB’lık blokların çıkarılmasını sağladı.

Grup içerisinde fikir ayrılıkları oluşmasının ardından Craig Wright, BCH’nin yeterince büyük olmadığını söyledi ve Quasar güncellemesi ile ilk 2.000 MB’lik bloklar oluşturuldu.

Bitcoin SV fork’u ise 556.776’ıncı blokta 15 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti.

Bitcoin SV Avantajları

Bitcoin SV, kullanıcılarına geniş bir cüzdan ağı sunar. BSV kullanıcıları dilerlerse BSV varlıklarını Crypto Traders, Bitcoin ATM ve CashPAY gibi hizmetler için kullanabilirler.

128MB işlem boyutuna sahip olan BSV, Bitcoin Cash’e nazaran daha düşük işlem ücretlerine sahiptir. BSV’de işlem ücretlerinin düşük olması, yatırımcıların varlığa olan ilgisinin artmasını sağlıyor. BSV, düşük işlem ücretleri, ölçeklendirme ve ağ geliştirme gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor.

BSV’nin piyasaya ilk çıktığı dönemde, projenin arkasındaki isim olan Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto olduğunu ifade etmesi kripto para biriminin bir anda popüler hale gelmesini sağlamıştır.

Bitcoin SV Nasıl Çalışır?

BSV merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan günlük ödemeler yapmak için dijital bir ödeme sistemi olarak çalışır. Bitcoin SV ağında gerçekleşen işlemler, dünya çapında dağıtılan merkeziyetsiz defterlere kaydedilir. Proof of Work konsensüs algoritmasını kullanan BSV, kripto para biriminin madenciliğinin yapılmasına izin verir. BSV üzerinde yer alan madenciler, doğruladıkları blok sayısına göre BSV ile ödüllendirilir.

BSV İstatistikleri

Maksimum arzı 21 milyon olan BSV’nin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %92’sine denk gelen 19 milyon 266 bin 77’dir. BSV, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 491.64 dolar seviyesini 16 Nisan 2021’de görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 23.30 dolar seviyesini ise 10 Haziran 2023’te görmüştür.

BSV Nasıl Alınır?

BSV; Bithumb, KuCoin, OKX, Gateio, Poloniex, Huobi ve daha birçok büyük kripto para platformu üzerinde listelenmektedir. BSV almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla BSV alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance

Binance’te Listelenen En Düşük Değerlemeye Sahip Projeler

IMF, Kripto Paralar Hakkında Konuştu