in , ,

Bitcoin, Solana ve Avalanche Teknik Analizi | 31 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC)

50,500 USD seviyelerine kadar yükseldikten sonra geri çekilme hareketi başlatan ve düşen trend içerisine giren Bitcoin, 48,200 USD direncinin kırılımı için iki deneme yapmasına rağmen ikisinde de başarısız oldu.

46,700 USD desteğine kadar sert bir düşüş yaşarken bu destek üzerinden gelen alımlar ile tekrardan 48,000 USD seviyelerini zorluyor. 46,700 USD desteği üzerinde oluşan ikili dip formasyonu da gözlere çarpıyor. Bu formasyonun çalışması halinde öncelikle 48,200 USD seviyelerindeki boyun çizgisi, sonrasında ise tekrardan 49,300 USD seviyeleri test edilebilir. Düşüş trendinin devam etmesi halinde ise 45,500 USD ve 43,900 USD seviyelerinde sırası ile destekler bulabilir.

Avalanche (AVAX)

ATH seviyesinin çok yakın bir bölgesinden dönüş yaşayan AVAX, 40 USD desteği üzerinde uzunca bir zamandır hareket ediyor. Bu destek üzerinde oluşan ikili dip formasyonu çok net bir şekilde ortaya çıkmış görünüyor.

Aynı zamanda bu destek üzerinden gelen alımlar da onay sürecinin tamamlandığını işaret edebilir. Hareketin yukarı yönlü devam etmesi halinde hem ikili dip hem de günlük direnç seviyesi olarak 54 USD seviyeleri test edilebilir. 40 USD desteğinin kırılımı halinde ise 37 USd seviyelerinde destek bulabilir. 54 USD direncinin kırılımı halinde ise öncelikle 60.30 USD seviyesindeki ATH, sonrasında 71 USD seviyeleri görülebilir.

Solana (SOL)

Sert yükselişini her geçen gün devam ettiren Solana, haftaya da aynı hızla bir giriş gerçekleştirdi. Haftanın ilk gününde %15 üzerinde bir yükseliş gerçekleştirerek yatay seyreden piyasa içerisinde yine gözler üzerindeydi.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 118 USD seviyelerinden fiyatlanırken 120 USD seviyelerinden küçük de olsa bir geri çekilme yaşıyor. Olası bir düzeltme halinde 106 USD seviyelerine kadar bir geri çekilme izleyebiliriz. 120 USD seviyesinde oluşacak bir direnç ve bu direncin kırılımı halinde ise 134 USD seviyelerine kadar yükseliş takip edilebilir. NFT rüzgarının devam etmesi ve Solano ağında oluşturulan Degenerate Ape Academy isimli NFT projesinin etkisi ile yaşanan bu büyük yükseliş hareketi Solana’nın 150 USD seviyelerine kadar yükselmesine yardımcı olabilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Linkedin

LinkedIn İstatistikleri ve Gerçekleri

MakiSwap

MakiSwap Kucoin’de Listeleniyor: MakiSwap Nedir?