in , , ,

Bitcoin, Solana, Polkadot Fiyat Analizi | 15 Eylül 2021

Bitcoin (BTC)

Litecoin & Walmart ortaklığı hakkında çıkan haber ve sonrasında bu haberin asılsız olduğunun açıklanması ile iki yönlü olarak volatil hareketler gerçekleştiren Bitcoin, 44,800 USD ve 46,800 USD dirençlerini hızlı bir şekilde kırarak 46,800-50,900 USD bandına giriş yaptı.

46,800 USD üzerinde başarılı bir şekilde tutunduğu taktirde 51,000 USD seviyelerine kadar bir ilerleme söz konusu olabilir. Olası bir geri çekilme halinde 46,800 USD desteğinin kırılımı gerçekleşir ise, 44,800 USD desteği tekrardan test edilebilir.

Solana (SOL)

195-210 USD bandında başlayan kar satışları ile geri çekilmeler yaşayan Solana, ağ üzerinde yaşanan aksaklıklar nedeni ile de 150 USD seviyelerindeki desteğe kadar gerileme yaşadı.

Bu destek üzerinden gelen alımlar ile 168 USD seviyelerindeki direnci test aşamasında. 168 USD direncinin kırılımı halinde 195-210 USD bandı tekrardan test edilebilir. 150 USD altında gerçekleşecek olası fiyatlanmalar halinde ise 129 USD seviyelerinde destek bulabilir.

Polkadot (DOT)

Mainnet süreci içerisinde bulunan ve bu süreç sonunda piyasa genelinde yeni bir yükseliş trendi başlatması beklenen DOT, yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor.

30-34 USD bandındaki destek kırılmadığı sürece de 41 USD seviyelerindeki dirence kadar hareket etme olasılığı yüksek görünüyor. 41 USD direncinin kırılımı halinde ise 49 USD seviyelerinde direnç ile karşılaşabilir. 30-34 USD bandının aşağı yönlü kırılımı halinde ise yükselen trend desteğinin de kırılımı ile 25 USD seviyelerindeki destek test edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Ebeveynlerinize Bitcoin’i Açıklamak

TCMB’den Dijital Türk Lirası Adımı