in ,

Bitcoin Sahipleri Son Düşüşte Ne Yaptı?

Önde gelen on-chain veri sağlayıcısı Glassnode, Bitcoin’in yaşadığı son düşüşlerde Bitcoin sahiplerinin ve balinaların ne yaptığına dair bir rapor yayınladı. 

Glassnode’un paylaştığı rapora göre 1 BTC’den daha az varlığa sahip olan yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye devam ederken 10.000 Bitcoin üzerinde varlığa sahip balinalar ise satış yapıyor. 

Glassnode’a ait aşağıdaki grafikte Bitcoin’in dolaşım aşamasında olduğu süreçler açık renk ile belirtilmiş. Daha koyu renkler ise Mayıs, Haziran ve Temmuz boyunca yaşanan birikim dönemlerini gösteriyor. Aşağıdaki tablo bizlere, Bitcoin Birikim Eğilimini gösteriyor. 

Terra (LUNA) çöküşünün başlattığı Mayıs düşüşü sırasında, birçok yatırımcı Bitcoin biriktirmeye devam ederek dipten satın alımlar gerçekleştirdi. Bununla birlikte, bu eğilim Ağustos ayında sona erdi ve Bitcoin’in üçüncü çeyrek boyunca yatay hareketler sergilemesine sebep oldu. 

Cüzdanlarında Bitcoin tutan yatırımcıların analiz edilmesi, trend hakkında daha ayrıntılı bilgiler edinmemizi sağlıyor. Bu bilgilere göre en az 1 adet Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar, 1.000-10.000 arasında Bitcoin’e sahip olanlar gibi Ekim ayı sonlarına doğru yeniden bir birikim aşamasına girdi. 10 bin adetten daha fazla Bitcoin’e sahip olan yatırımcılar ise Temmuz ortasından bu yana yaptıkları gibi satış emri vermeye devam ettiler. 

Glassnode’un bize sunduğu bu verilerden anlayacağımız üzere, küçük yatırımcılar Mart ayında yoğun bir şekilde Bitcoin satın alırken balinalar, aynı dönemde satış yapmaya başladı. Küçük yatırımcılar ve balinaların aynı eğilimde oldukları tek zaman ise bu yılın Haziran ve Temmuz aylarıydı. 

Bu da ilginizi çekebilir: Haftalık Glassnode Verileri Bitcoin için Ne Diyor?

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bit.Country, WorldCup2022’yi Airdrop ile Kutluyor!

BitMEX Borsası, BMEX Token’ının Piyasaya Sürüleceğini Duyurdu!