in ,

Bitcoin Rekor Üstüne Rekor Kırıyor: Yeni Rekor 33.000 Dolar

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 33.000 dolara ulaşarak yeni bir rekora imza attı. 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine çıktıktan kısa bir süre sonra, altcoinlerin çoğu ciddi kazançlar elde etmişti. Bugün erken saatlerde, tüm dijital varlıkların kümülatif piyasa değeri, 836 milyar dolarlık bir seviyeye çıkarak önceki seviyenin de üstüne çıkmış oldu.

Önde gelen kripto para verisi sağlayan kaynaklardan biri olan CoinMarketCap’in verilerine göre, 2017/2018 parabolik fiyat artışı sırasında piyasa değeri 834 milyar dolar civarında bir noktaya demir attı. Bir kripto para biriminin anlık fiyat bilgisi, piyasa değeri veya daha detaylı bilgilerine ulaşmak için kullanılan CoinMarketCap eşsiz bir platformdur. Bununla birlikte piyasadaki son boğa koşusu, CoinMarketCap’ten gelen veri başına 836 milyar dolarlık yeni bir rekorla sonuçlandı.

Bitcoin

Bilindiği üzere Bitcoin en büyük paydan sorumludur. Lider kripto para birimi, 2020 yılının 4. çeyreğinden bu yana piyasadaki hakimiyetini arttırmaya devam ediyor ve piyasa değerinin %72’sinden fazlasını oluşturuyor. Bitcoin, o aylarda 3 kattan fazla değer kazanmıştı. Öncelikle ilk kez 20.000 doların üzerine çıktı ve yükselişine devam etti. BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerini tekrar tekrar kırmaya devam ederek yoluna devam etti. Bugün, Bitcoin 33.000 doları aştı ancak bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 32.640 dolar seviyelerine geri çekildi. 33.000 dolarlık yeni rekor ile beraber, BTC’nin piyasa değeri de 600 milyar doların üzerinde yeni bir rekora imza attı.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Lordless (LESS) Airdrop Etkinliği’ne Katılmak için Ne Yapılmalı?

Ripple CTO’su Yatırım Yaptığı Kripto Paraları Açıkladı