içinde , ,

Bitcoin Rallisi Bitti mi? | Güncel Teknik Analiz

Geçtiğimiz haftayı %10.74 civarında bir kayıp ile kapatan Bitcoin (BTC), haftalık kapanışını 19.580 dolar seviyelerinden gerçekleştirdi. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 19.800 dolar seviyelerinden fiyatlanırken %1.10 civarında kayıpla güne devam ediyor. 

Geçtiğimiz hafta yatay hareketler ile fiyatlanan Bitcoin (BTC), 22.000 dolar seviyesinde oluşan yeni yüksek tepeyi kırma çalışmalarında başarısız oldu. 26 Ağustos’ta sert bir kırmızı mum ile haftalık kapanışa kadar düşüşünü sürdürmeye devam etti. Haftalık açılış ile düşüşünü sürdürmeye devam ediyor.

4 saatlik grafiklerde EMA20 göstergesinin altında fiyatlandığı görülmektedir. Bu göstergenin altında gerçekleştirmeye devam edeceği yeni kapanışlar halinde düşüşler derinleşebilir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC) düşüşlerinin devam etmesi halinde 19.230 dolar seviyelerindeki majör desteği test etmek isteyebilir. Bu majör desteğinin de kırılması ise 17.600 dolar seviyesine kadar düşüşü devam ettirebilir. 19.230 dolar seviyesinin üzerinde başarılı bir şekilde tutunması halinde ise Bitcoin (BTC) için 21.400 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükselmesi beklenebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

CZ, AVAX, Emin Gün Sirer

CZ’nin İddiaları Sonrası AVAX Fiyatı Sert Düştü!

NEARCON Fuarı Nedir? Nerede Olacak?