AltcoinBitcoin (BTC)Kriptopara

Bitcoin Piyasadaki Hakimiyetini Kaybetmeye mi Başladı?

Bitcoin gibi önde gelen kripto para varlıklarının performansındaki yavaşlamalar dikkatlerden kaçmadı. Yatırımcılar bu nedenle dikkatlerini her an patlamaya hazır olan kripto para birimlerine veya daha küçük piyasa değerlerine sahip tokenlere çevirmeye başladı. Trader ve influencer olan Elliot Wainman, Ethereum’un DeFi projelerine odaklanarak bu takip ettiği token listesini paylaştı.

Elliot Wainman, BTC’nin yatırımcılarının dikkatini çeken yeni projeler nedeniyle pazardaki hakimiyetini kaybettiğine inanıyor. Bitcoin fiyatındaki düşüş nedeniyle, lider kripto para biriminin piyasa değerine göre piyasa hakimiyetinin altcoinler lehine düşmeye devam edeceğine inanıyor. Ünlü trader, “altcoin sezonunun” çok yakında olduğuna inanıyor ve bunla ilgili şu sözleri sarf etti:

“İnsanlar dün düşüşlere odaklandıkça, ben de yükselişlere odaklanmaya başladım. İnsanlar Bitcoin’e odaklandığında ben altcoinlere bakıyordum. Bu, bir sonraki hamleyi tahmin etmenin ve oyundan bir adım önde olmanın doğasıdır. Bu şekilde sadece %20-%30 kazançlarla kalmayıp, X’li kazançları da böyle elde edersiniz.”

DeFi Projeleri En Yüksek Kârı Sunacak

Bu anlamda tüccar, Bitcoin’in kripto para piyasasının en büyük hakimiyetine ve en fazla marketcap’e sahip olduğunun “saçma” olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, Ethereum DeFi ekosistemini oluşturan merkezi olmayan protokollerin yenilikleri ve teknolojisinin Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %10 veya %20’ye düşmesine neden olacağına inanıyor.

Bitcoin DeFi

Wainman’ın Bitcoin’in hakimiyetinden pay alacağını ve büyük kârlar elde edeceğini düşündüğü tokenleri şu şekilde sıraladı:

“AAVE, ChainX, 88mph, Injective Protocol, THORChain, KeeperDAO, Hegic, AP13, GNY, REN”

88mph’ye (MPH) bakın, Bitcoin’e karşı %300, Injective (INJ), yedi günde Bitcoin’e karşı %60, THORChain (RUNE) Bitcoin’e karşı %33, favorilerimden biri olan KeeperDAO ROOK Bitcoin’e karşı %100, ChainX (PCX) %42, Hegic %52, API3 Bitcoin’e karşı neredeyse %200 artış gösterdi.”

Wainman’a göre Korku ve Açgözlülük Endeksi, “altcoin sezonunun” başlangıcına işaret eden bir başka gösterge. Metrik, Ekim 2020 seviyelerine geri döndü ve boğa koşusunun altcoinler için “başlayabileceğinin” sinyalini veriyor. Bu nedenle, yatırımcılara yukarıda bahsedilen projelere ana akım başlamadan önce erkenden giriş yapmalarını tavsiye etti.

Altcoin sezonu yaklaşıyor, çünkü altcoin hakimiyeti büyüyor. Azalan bir kripto korkumuz ve açgözlülük endeksimiz var. Kesinlikle patlama yapan NFT’lerimiz var, bu benim için çok heyecan verici…

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Başa dön tuşu