in ,

Bitcoin Piyasa Değerine Göre İlk 10 Varlık Arasına Girdi

BTC

Yaşadığı son yükselişler ile 30.000 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, piyasa değerine göre ilk 10 varlık arasına girdi. 

Cryptorank tarafından sunulan verilere göre küresel çapta 13.5 trilyon dolar piyasa değerine sahip olan altın birinci sırada yer alırken Bitcoin, 585 milyon ile listeye 10. sıradan giriş yaptı. 

Kaynak: Cryptorank

Bitcoin, 10 Ekim 2021’de 68 bin 789 dolar seviyelerinde fiyatlanırken, toplam piyasa değeri 1.2 trilyon doların üzerindeydi ve birçok uzman bu gidişle Bitcoin’in altını tahtından edebileceğini söylüyordu. Ancak kripto para piyasasında yaşanan krizler sonrası Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %56.05 geriledi. 

Listenin ikinci sırasında ise 2.5 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Apple şirketi bulunuyor. Apple ile arasında pek bir fark bulunmayan Microsoft ise 2.1 trilyon dolar ile listenin üçüncü sırasında yer alıyor. Dördüncü sırada 1.9 trilyon dolarlık piyasa değeriyle Suudi petrol devi Saudi Aramco’nun yer aldığı listenin devamı ise şöyle: 

  • Gümüş 1.4 trilyon dolar
  • Alphabet (Google) 1.3 trilyon dolar
  • Amazon 1 trilyon dolar
  • Berkshire Hathaway 691 milyon dolar
  • Nvidia 654 milyon dolar 
  • Bitcoin 585 milyon dolar 

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden ziyaret eder ve geçerse piyasa değerinin de artmasıyla birlikte listede yer alan birçok şirketin önüne geçebilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Floki Inu Fiyatında Son Durum

Ethereum

Ethereum Fiyatı Güncellemenin Ardından Artış Yaşadı!