in ,

Bitcoin Piston Aşağı İndi, Peki Bu Sadece Bir Düzeltme mi? | BTC Teknik Analizi

Bitcoin

63.000 dolar seviyelerindeki direnç üzerinde uzun süre hareket ettikten sonra, bu direnç kırılımında başarısız olan Bitcoin, düşen trend içerisine dönüş yaşayarak geri çekilmeler yaşadı. Ancak sürekli vadeli işlemler piyasasındaki Long-Short istatistiklerinden dolayı ortaya çıkan fonlama oranlarındaki tehlikeli büyüme ile bu yapının korunması adına ciddi miktarda bir tasfiye gerçekleşti.

58.150 desteğine kadar geri çekilen Bitcoin, %6’nın üzerinde bir düşüş gerçekleştirdi. Aynı zamanda genel piyasa üzerinde de sert düşüşler yaşanmasına neden oldu ve altcoinler bazında %10’un üzerinde bir düşüş gerçekleşti.

58.150 desteği üzerinden gelen alımlar ile toparlanma sürecine giren Bitcoin, bu sürecin olumlu bir şekilde devam etmesi halinde 59.750 seviyelerindeki direncin üzerine kadar çıkabilir. 59.750 üzerinde sağlıklı bir şekilde tutunması halinde düşen trend direncini test edebilir. Düşen trend direncinin kırılımı tekrardan 63.000 dolar seviyelerindeki direncin test edilmesini sağlayabilir.

58.150-55.180 destek bölgesi içerisinde hareket etmesi halinde Bitcoin için en önemli seviye 55.180 olacaktır. 55.180 desteğinin kırılımı 51.000 dolar seviyelerine kadar düşüşlerin devam etmesini getirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Everton Token ($EFC) Socios’ta Listeleniyor

blockchain

Zirvedeki 5 Blockchain Trendleri