in ,

Bitcoin Nereye Gidiyor: Her Şey ATH İçin!

Bitcoin için uzun zamandır her şey yolunda. Ha düştü ha düşecek, buradan döner diye diye tarihi zirveyi gördük. Gördük ama her şey buraya kadar mıydı? Şimdi herkesin eve dönme zamanı mı? Yoksa asıl iş buradan sonra mı başlıyor?

Genel olarak bakıldığında her şey buraya kadardı, görev tamamlandı, şimdi eve dönüş görüntüsü var. Her şey ATH içindi. Peki neden böyle oldu? Önümüzdeki senaryolar neler?

Böyle oldu çünkü, pandeminin başından beri “sokaktaki adama” kadar herkes geleceğin kripto para olacağını konuştu. Bu da doğal olarak “geleceğe yatırım” mantığı ile piyasada bir holder furyası başlattı. Markete giren yeni yatırımcının yanında, “kenarda da şu coin dursun” mantığı edinen eski yatırımcı da ATH ile gelen ve yıllardır beklenen dalgaya el freni çektirdi. Spekülatörler, buradan dönerciler, en önemlisi baskıcı majör borsalar bir korku havası yaratsa da “geleceğe yatırım” mantığı iki üç haftada bozulacak bir durumda değildi.

Bitcoin Grafiği Neyi Gösteriyor?

Kaynak: TradingView

Bu tabloya göre bakacak olursak yaşadığımız ani düşüşler ve arkasından gelen sıkıcı yatay gidişat 17,500 seviyelerinde ki destek noktasının test edilmesi ile son bulacak gibi.

Peki 17.500 seviyeleri bize neler getirir, bizden neler götürür?

En başta şu var ki, bu kısmı geçtiğimize inanıyorum. 2017 zirvesinde alıp üç yıldır bekleyen biri “lanet olsun üç senedir canımıza okudun benden bu kadar” deyip gidebilir, çoktan gitmiş de olabilirler. Bu kesimi bir kenara koyarsak, desteğe giderken ve ulaşıldığında panik satışı yapacak kesim dışında Bitcoin yönünün yukarı olmaması için hiç bir neden göremiyorum. Altcoin traderlar’ı, daha yeni başladık topluluğu ve “ben satmam abi yatırım yaptım” mantığı orta vadede güzel bir yolculuk gösteriyor. Dijital Varlık Regülasyonu kılavuzunu okuduysanız majör ülkelerin de çok fazla başımızı ağrıtmayacağı bir dönemde iyimser bir hava oluşması için yeterli olabilir.BitcoinÖzetle aşağıda durum böyle görünüyor : Back-test tamamlanır ve yolumuza devam ederiz.

Ya sonra? İşte burada iki senaryo var. Ya Bitcoin yeni zirvelere gider alt coinleri ezer yada el ele kol kola yeni zirveler görürüz. Bana sorarsanız birinci senaryo daha olası. Geçmiş verilere baktığımızda her zirve öncesi saç baş yoldurtan bir süreç yaşadık altcoinler açısından.

Her iki durumda da yol haritamızı çizip, planlı programlı bir trade sistemi ile, panikten uzak devam etmek.

Bol kazançlar…

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

3 Comments

Bitcoin Teknik Göstergelere Göre Bu Yılın Sonunda 20.000 Doları Aşabilecek mi?

Grayscale, 24 Saatte Neredeyse 140 Milyon Dolarlık Bitcoin Aldı